Borba za opstanak

U 25.-om kolu Druge okružne Rasinske lige, pred oko 50 gledalaca, na stadionu ''Kraj Tresave'' u Milutovcu, po užasno lošem vremenu i izuzetno teškom terenu za igru, sastale su se i odmerile snage ekipe FK Poleta 57 i  FK Varvarina. Ovaj sukob Titana, u direktnoj borbi za opstanak, iako je podeljen pregršt žutih kartona kako domaćinu tako i gostu, i jedan crveni karton za gostujuću ekipu, što zbog klizavog terena, što zbog prigovora, protekao je u izuzetno fer i korektnoj igri.

Utakmica je obilovala šansama i sa jedne i sa druge strane, bilo je ne izvesno prvih 20-ak minuta, a onda je ekipa domaćina slomila žestok otpor  i povela golom Davida Lazića nakon opšte gužve u šesnaestercu domaćina. Pogotkom Milana Vesića domaćini su povisili svoju prednost nakon 10 minuta, da bi se s tim rezultatom otišlo na odmor, poluvreme, 2-0 za ekipu Poleta 57.

U drugom poluvremenu gosti, iako sa igračem manje, pokazuju zube uspavanom domaćinu i nakon samo 10 minuta igre, smanjuju rezultat na 2-1. Počinje pravi fudbalski spektakl, ređaju se šanse na obadve strane, gosti jure izjednačenje, domaći promašuju 3 stopostotne prilike da bi u 75 minutu odličnim izvođenjem slobodnog udarca sa same ivice šesnaesterca, i maestralnim pogotkom Dejana Tomića, ekipa domaćina povisila svoju prednost na 3-1, i tim je rezultatom i završen ovaj meč.

Iako je kiša padala skoro svih 90 minuta, nakon završetka utakmice, razišli su se oblaci koji su se nad fudbalerima iz Milutovca nadvijali proteklih meseci, i zasijalo je sunce, nagoveštavajući da ovaj tim opravdano zaslužuje da ostane u ovom rangu, i opravdava reputaciju jedne od boljih ekipa ove lige.

Sve čestitke fudbalerima, treneru i rukovodstvu FK Poleta 57 i hvala im za sve što pružaju i svaku u takmicu odigraju kao da je finale Lige Šampiona.

Trudbenik 0 : 0 OFK Gnjila
Omladinac 2 : 2 Donji Kopaonik
Rubin (Z) 3 : 0 Beli Orlovi
Stari Trstenik 3 : 2 Kamenorezac 76
Sloga 3 : 1 14. Oktobar
Polet 57 3 : 1 Varvarin