Omladinci: Mladi radnik (R) - Sloga (PM) 5:1

U okviru 14. kola Šumadijsko-Podunavske omladinske lige ekipa radinačkog Mladog Radnika očitala je lekciju svojim vršnjacima iz Petrovca na Mlavi savladavši iz lakše nego očekivano rezultatom 5:1. Igrači koje sa klupe predvodi Goran Djergović tokom celog toka utakmice bili su bolji i trener gostujuće ekipe Njeguljević Dragan može biti zadovoljan što je njegova ekipa primila samo 5 golova.

Od samog starta utakmice raspoloženi igrači Mladog Radnika krenuli su u žestoke napade prema golu gostiju. Odbrana petrovčana predvodjena Časlavom Čupićem i vrlo dobrim golmanom Jovanom Životićem uspešno je neutralizovala napade domaćina. Dobre prilike za radinčane proustili su Danijel Krčmarević i Miloš Zotović. U 23. minutu utakmice glavni sudija utakmice Slobodan Djordjević opravdano je dosudio kazneni udarac za domaću ekipu, medjutim Miloš Zotović je šutirao preko gola tako da je ostalo 0: 0. I kao što obično biva, u fudbalu posle propuštenih prilika usledila je kazna. U svom prvom pravom napadu i prelasku cenra gostujući igrača sa brojem 11 Nemanja Mladenović obegao je odbrambenim igračima domaće ekipe i izašao sam ispred nemoćnog Mitića i lako ga savladao.

Na pauzi izmedju dva poluvremena Djergović je žestoko kritikovao svoje pulene, tako da su u drugom poluvremenu shvatili da je vrag odneo šalu i da se gol neće postići sam od  sebe, i već u 48. minutu kapitem omaće ekipe Miloš Zotović iskoristio je odbijenu loptu od golmana gostiju i izjednačio rezultat. Već u 56. minutu radinčani su potpuno preokrenuli rezultat, jer je Žarko Virijević sjanim udarcem sa 16 metara savladao golmana gostiju. Nakon toga dobre šanse da povećaju prednost domaćih peoustili su Stojmanovski i Milojević, a u 66. minutu Miloš Zotović iskoristio je grešku odbrane gostujućih igrača i povećao prednost na 3:1. Tada je već bilo jasno da će bodovi pripasti domaćoj ekipi, a petrovčani su i na fizičkom planu pospušatil, a to su iskoristili igrači Mladog Radnika Marko Milošević i sjanji centarfor Danijel Krčmarević i u 80. odnosno 88. minutu postavili konačnih 5:1 za radinčane. Inače, po procenama malobrojnih ljubitelja fudbala epitet igrača utakmice poneo je Filip Stojmanovski neumorni vezista radinčana. Treba imati u vidu da je teren kraj gradskog Aerodrom u Smederevu bio u dosta lošem stanju što je onemogućavalo igrača obe ekipe da pokažu bolju igru.

Po završetku utakmice predsednik Mladog Radnika Dejan Mihajlović, sekretar Vladan Veljković, trener prvog Tima Dragan Radulović, trener omladinaca Goran Djergović i komesar za bezbednost Željko Glišić bili su zadovoljni igrom svojih igrača, imajući u vidu da se seniorski tim Sloge nalazi na prvom mestu srpske lige "Zapad", i da fudbal u Radincu ima svetlu budućnost. Utakmica je odigrana na igralištu Jedinstva u Smedrevu, pošto Radinčani svoj teren renoviraju za sledeće prvenstvo i ekipe su nastupile u sledećim sastavima:

Mladi Radnik (Radinac) 1. Mitić Petar 2. Milošević Marko 3. Miladinović Ivan(od 46 minuta Rašić Jovica) 4. Stojmanovski Filip  5. Gačić Miloš 6. Đokić  Vukašin 7. Milojević Aleksandar  (od 75 minuta Vasiljević Nikola) 8. Zotović Miloš 9. Krčmarević Danijel 10. Milošević Milan 11. Virijević Žarko(od 81. minuta Marković Miloš).

Sloga (Petrovac na Mlavi) 1. Životić Jovan 2. Čupić Časlav 3. Gajić Nemanja 4. Jovanović Nenad 5. Vuksanović Božidar 6. Ristić Aleksandar 7. Bogdanović Stefan 8. Pavlović Dejan 9. Lukić Vladimir 10. Stefanović SLobodan 11. Mladenović Nemanja (od 51 minuta Blagojević Darko)

Glavni sudija utakmice bio je Djordjević Slobodan iz Smedereva, njemu su pomagali Miloš Aković iz Male Krsne i Milan Nikolić iz Smedereva. Dlegat utakmice je bio Milosav Pavlović iz Malog Orašja. Glavni sudija utakmice dodelio je 3 žuta kartona na ovoj utakmici. Opomenuti su: kod domaće ekipe Miladinović Ivan u 32. minutu zbog nesozvoljene igre, a kod gostiju opomenuti su Bogdanović Milan u 14. minutu zbog nesportskog ponašanja i Pavlović Dejan u 23. minutu zbog nedozvoljene igre.

Železničar 0 : 1 Smederevo
Mladi radnik (P) 0 : 0 Šumadija
Rudar 7 : 1 Sloga (L)
Morava 3 : 0 Osipaonica
Stig 0 : 1 GFK Jasenica 1911