Radovanović prekinuo post Novobečejaca

Ekipa Jedinstva - konačno pobeda pred svojom publikom (foto: Stevan Davidović)

Tek u 10. kolu, fudbaleri novobečejskog Jedinstva zabeležili su pobedu pred svojim navijačima, protiv Crvene zvezde iz Vojvoda Stepe 1:0, golom Vasilija Radovanovića u 85. minutu.

Međutim i pored pobede malobrojni navijači domaćeg tima razočarani su napustili stadion kraj Tise, gde su po košavi i hladnom vremenu, prisustvovali jednom od najslabijih izdanja domaćeg tima u ovom prvenstvu.

U prvom poluvremenu igralo se kao i u toku cele utakmice pred golom ekipe iz Vojvoda Stepe, ali bili su to neuspešni napadi. Jedinu pravu priliku Novobečejci su imali u 11. minutu kada je posle udarca Uroša Stankovića, golman Dušan Panić loptu odbio do Siniše Simonovića, koji je sa desne strane sa pet metara pogodio prečku.

U 13. minutu zbog obnovljene povrede Marko Njagrin je zatražio zamenu, pa je u igru domaćeg tima ušao Uroš Veselinović.  U 20. minutu i gosti su imali prinudnu izmenu, pošto je povređenog Dragana Popova zamenio, jedina gostujuća rezerva Milan Ivančević.

Očekivalo se da će Novobečejci u nastavku zaigrati mnogo organizovanije, ali se to nije dogodilo, čak ni posle 50. minutu kada se povredio Jelovac, pa su gosti praktično igrali sa 10 igrača. U konfuznoj igri (bez igre) pored prividne terenske inicijative Novobečejci su delovali nemoćno, sve do 85. minuta kada je lopta došla do Vasilija Radovanovića, koji je iz očaja sa 20 metara uputio pravi projektil prema golu gostiju, lopta je od prečke pala iza gol linije, za veliku radost domaćih igrača, koji su na taj način obezbedili minimalnu pobedu 1:0.

U poslednjem minutu zbog prigovora igrač gostiju Dušan Komnenović dobio je drugi žuti karton, koji je sudija Petar Nunić preinačio u crveni.

Jedinstvo - Crvena zvezda 1:0 (0:0)

Novi Bečej: Stadion kraj Tise. Gledalaca 50. Sudija: Petar Nunić (Kikinda). Pomoćne sudije: Miroslav Berbakov i Jovo Stupar. Delegat: Dragan Grujić. Strelac: Radovanović u 85. minutu. Žuti karton: Vukomirović (Crvena zdezda). Crveni karton: Komnenović (Crvena zvzeda).

Jedinstvo: Šovljanski, Stanković (Stojanov), Njagrin (Veselinović), Kevrešanov (Salihović), Mesaroški, Simonović, Farkaš, Vrebalov (Delić), Radovanović, Pecarski (Veselić), Kovačev

Crvena zvezda: Panić, Knežević, Komnenović, Mirković, Brajić, Jeftenić, Vujović, Popović (Ivančević), Jelovac, Vukmirović, Svjetlica

Piše: Stevan Davidović