Novobečejci bez pobede na svom terenu

Gužva pred golom Veskova (foto: Stevan Davidović)

Fudbaleri novobečejskog Jedinstva ni u 8. kola Područne lige Zrenjanin nisu uspeli da zabeleže pobedu pred svojim navijačima, pošto su u duelu sa Napretkom iz Banatske Topole igrali 1:1.

Žarko su domaći fudbaleri želeli da konačno obraduju svoje navijače, krenuli su veoma angažovano, imali terensku inicijativu, ali bez prave prilike za gol. U 15. minutu Novobečejci su imali veliki maler, naime iskusni golman Dušan Šovljanski je zbog povrede morao da napusti igru, pa ga je zemenio mlađani Filip Vujackov. To nije demoralisalo domaće igrače koji su načinili još veći pritisak. Posle slobodnog udarca, koji je izveo kapiten Mesaroški u 18. minutu, Marka Drljače je efektno glavom postigao autogol i domaći su poveli 1:0. To kao da im je dalo dodatni impuls, pa su se ređale prilike pred golom Borisa Veskova, od kojih onu u 41. minutu koju je imao Savo Delić bilo teže promašiti, nego je sa nekoliko metara poslati u gol.

U nastavku su domaći još više pritisli goste, u 50. minutu Radovanović je prošao po levoj strani uposlio svog kapitena Mesaroškog, koji sa nekoliko metara šutira kraj leve stative u gol aut. Minut kasnije posle kornera, koji je izveo Mesaroški, najviši u skoku bio je Marko Njagrin, koji je napravio trzaj glavom, ali je lopta samo uzdrmala prečku.  Posle ove dve sjajne prilike usledila je nešto mirnija igra, sve do 68. minuta kada je usledila akcija gostiju, koju je započeo Grujić, a Josimović prosledio na levu stranu do Mihajla Mihajlovića, koji je veštim triblingom prevario Kevrešanova i sa ivice kaznenog prostora uputio šut po zemlji, lopta je prevarila Vujackova i praktično ispod njega ušla u  mrežu. Sva nastojanja domaćih da konačno zabeleže pobedu pred svojim navijačima nisu urodila plodom. Na kraju su domaći mogli ostati i bez tog jednog boda, posle novog prodora Mihajlovića, koji je ukrao loptu Kevrešanovu, lopte se dokopao Strahinja Josimović i sa pet metara šutirao snažno, ali se ovog put hrabrom intervencijom Filip Vujackov iskupio za grešku kod primljenog gola i najzaslužniji je što se susret završio 1:1.

Jedinstvo - Napredak 1:1 (1:0)

Novi Bečej: Stadion kraj Tise. Gledalaca 170. Sudija. Nikola Radaković (Banatsko Karadjordjevo). Strelci: 1:0 Drljača (autogol) u 18, 1:1 Mihajlović u 68. minutu. Žuti kartoni: Delić, Radovanović, Pecarski, Kovačev (Jedinstvo), Todorov, Sekereš, Jelača, Dakić (Napredak)

Jedinstvo: Šovlčjanski (Vujackov), Stanković, Njagrin, Mesaroški, Salihović, Farkaš, Delić (Simonović), Koledin (Kevrešanov), Radovanović, Pecarski (Džin), Kovačev

Napredak: Veskov, Todorov, Ćuk (Rockov), Josimović, Sekereš, Fučuk (Jelača), Drljača (Eremić), Mesaroš (Stanković), Salaković (Dakić),Grujić, Mihajlović

Piše: Stevan Davidović