Povratak "Zmajeva" na pobednički kolosek

"Zmajevi" su večeras na meniju imali duel protiv debitanta Slovena iz Rume. Gladni za novom pobedom i ispravkom prošlonedeljnog kiksa protiv Trajala u gostima, utakmicu su sjajno otvorili. Akciju Uande i Milosavića u 6. minutu efektnim golom završio je Kolarević. Dva minuta kasnije Uanda je mogao da postigne i drugi pogodak, njegov šut sa 7-8 metara uspeo je da ukroti golman gostiju Borak. Veoma zanimljiv početak upotpunio je Jandrić udarcem sa oko 12 metara u 14. minutu, odbranom se ovaj put istakao domaći golman Knežević.
Igrao se 27. minut kada su ˝Zmajevi˝ postigli i drugi pogodak. Kiks golmana Slovena kada je ispustio loptu nakon šuta Kolarevića iskoristio je Petrović i iz blizine je ćušnuo u prazan gol. Rapsodiju Voždovca u prvom poluvremenu nastavio je Janković u 40. minutu, lopta je prošla kroz ruke večeras veoma nesigurnog Borka i završila iza gol crte.

Visoko vođstvo omogućilo je domaćem timu mirniju igru u nastavku. Da upotpune visoko vođstvo potrudio se Traore u 50. minutu, posle kornera koji je izveo Vuković bio je najviši u skoku. Jandrić je jedini gostujući igrač koji je nešto pokušavao, u 59. minutu sa ivice šesnaesterca dobro je zagrejao dlanove Kneževiću. Sjajnu partiju golom je krunisao i Kanađanin Uanda u 67. minutu. Na asistenciju Milosavića protrčao je kao brzi voz kraj nemoćne gostujuće odbrane i vrhom kopačke loptu poslao ispod nemoćnog rezervnog golmana Rumljana Dragićevića.
Visokom pobedom Voždovac se vratio na pobednički kolosek, a za pet dana putuju u Leskovac gde će ih ugostiti Dubočica, dok Sloven u Mačvanskoj Mitrovici dočekuje Zemun.

VOŽDOVAC - GFK SLOVEN 5:0 (3:0)

STADION: FK Voždovac. GLEDALACA: 250. GL.SUDIJA: Pršić Lazar. POM.SUDIJE: Mitić Miloš i Milenković Milan. STRELCI: Kolarević 6, Petrović 27, Janković 40, Traore 50. i Uanda 67.min (Voždovac). ŽUTI KARTONI: Vilotić, V.Ilić i Ostojić (Sloven).
VOŽDOVAC: M.Knežević, Janković (Stanković), Kolarević, Braunović (Belić), Uanda (Dimić), Traore, Petrović, Vuković (Nedović), D.Knežević, Vidić, Milosavić (Mijailović).
SLOVEN: Borak (Dragićević), Vilotić, Tomanović (Filipović), Jandrić, Marinković (Mitrović), B.Ilić (Ajdinović), V.Ilić (Simić), Trivić, Ostojić, Ignjić, N.Stanković.

Radnik 1 : 1 OFK Vršac
Borac 1926 2 : 0 Mačva
RFK Grafičar 2 : 0 Smederevo 1924
Radnički (SM) 0 : 0 GFK Dubočica
Voždovac 5 : 0 GFK Sloven
Zemun 1 : 0 Trayal