Zemun sa igračem manje odoleo Ivanjičanima

Tim iz gornje varoši se posle tri godine vratio u Prvu ligu i na svom debiju dočekao povratnika iz društva najboljih Javor Matis. Gosti, dobro našpanovani, odmah su preuzeli terensku inicijativu, a dodatno preimućstvo su imali od 16. minuta, kada je igrač domaćih Petrović prestrogo dobio direktan crveni karton.

Prva ozbiljna situacija pred golom Zemuna zbila se u 25. minutu, Čolić je bio zamalo neprecizan sa ivice kaznenog prostora. Zeleno-plavi su uzvratili u 30. minutu, golman gostiju Manojlović je bravuroznom intervencijom zaustavio udarac Ratkovića sa svega nekoliko metara udaljenosti. Gosti potom u 41. minutu imaju lepu priliku da dođu do prednosti, međutim Mićić je sa desetak metara iskosa šutirao čitav metar pored stative. Od obećavajućeg početka utakmice, do kraja poluvremena igra se svela na sasvim prosečan fudbal.

Manjak igrača u polju Zemunci su neutralisali velikom borbenošću, pa Javor ni u drugom poluvremenu nije imao apsolutnu prevlast u polju, već se igra odvijala uglavnom na sredini terena. Zemun je čak veoma lako mogao stići do vođstva u 54. minutu samo da je malo prisebniji u odsudnom trenutku bio Tabaković.

Malo po malo, Ivanjičani su prilazili sve više golu domaćih, a najizgledniju priliku u dotadašnjem delu utakmice nije iskoristio Stanisavljević u 66. minutu pogodivši stativu sa 7-8 metara razdaljine. Nedugo zatim ni Mićić nije najprecizniji, sa nekih 6-7 metara udaljenosti loptu glavom šalje kraj stative gola domaćih. Bedem gornjovarošana umalo nije popustio u 87. minutu, ali je Stanisavljević još jednom pogodio okvir gola, ovaj put prečku. Isti igrač i u 4. minutu nadoknade ima meč loptu, izlazi sam pred gol Zemuna, ali šutira traljavo i lopta odlazi pokraj stative. Sreća prati hrabre, Zemun je sasvim zasluženo uzeo bod, igrajući veći deo meča sa igračem manje.

Zemun u narednom kolu ide na noge Inđiji, dok i Ivanjičani još jednom gostuju, ovaj put u Vršcu.

ZEMUN - JAVOR MATIS 0:0

STADION: Gradski stadion Zemun. GLEDALACA: 350. GL.SUDIJA: Đokić Stefan. POM.SUDIJE: Mitić Miloš i Todorović Nemanja. ŽUTI KARTONI: Svetličić, Mijailović i Vićentijević (Zemun), Ilić, Pantelić i Dukure (Javor Matis). CRVENI KARTON: Petrović 16.min (Zemun).

ZEMUN: Joksimović, Arsović (Vukićević), Jovanović, Plavšić, Tabaković (Kalat), Ratković (Đorđević), Svetličić (Bacanović), Vićentijević, Petrović, Parađina, Mijailović.

JAVOR MATIS: Manojlović, Ilić, Žunić, Ratković (Stanisavljević), Pantelić (Stojanović), Milošević, Čolić (Zuvić), Dukure, Skoko, Mićić (Blagojević), Selenić (Bajere).

Smederevo 1924 0 : 2 OFK Vršac
Mačva 4 : 0 GFK Dubočica
Radnik 1 : 0 GFK Sloven
Borac 1926 4 : 0 Trayal
RFK Grafičar 3 : 1 GFK Sloboda
Radnički (SM) 1 : 1 Mladost GAT