"Traktoristi" preorali Banovo brdo

Poslednja utakmica 19. kola odigrana je na Banovom brdu gde je Čukarički u malom beogradskom derbiju dočekao IMT. Domaći tim, iako favorit, nije se proslavio u prvom poluvremenu. IMT je prvi pripretio kada je Radočaj u 12. minutu sa 7-8 metara bio neprecizan. ˝Brđane˝ kao da je ta situacija trgla pa kreću da igraju ofanzivnije. Adžić u 15. minutu izlazi sam pred Gordića, ali šutira pravo u njega i ne koristi dobru priliku da se upiše u strelce.

Iz veoma dobrog prvog perioda treba izdvojiti i snažan šut polutke gostiju Kijevčanina sa preko 20 metara u 22. minutu, lopta je prohujala kraj leve stative. Čukarički odmah uzvraća, ali je Ivanoviću u izglednoj situaciji lopta prešla preko noge i završila iznad prečke. Domaći tim je sve više na protivničkoj polovini, u 35. minutu dobar centaršut Ivanovića mlađani Cvetković nije uspeo da pretvori u pogodak, loptu je sa peterca glavom poslao iznad gola. Tri munta kasnije Cvetković je još jednom neprecizan iz blizine, ovaj put nije iskoristio upotrebljiv centaršut Adžića. Kazna za promašaje stigla je ˝brđane˝ u 40. minutu, brz kontranapad po desnoj strani izvela su dva velika prospekta ˝traktorista˝, Krstić je bio asistent, a Miloš Luković siguran egzekutor sa 7-8 metara.

Na početku drugog poluvremena šesnaestogodišnji Cvetković nije iskoristio grešku Krstića, sa nekih desetak metara udaljenosti pogodio je stativu i nastavio sa promašajima koji su ga pratili i u prvom periodu igre. Sisoko je zatim u 52. minutu pokušao šutem sa preko 25 metara da iznenadi gostujućeg golmana, falilo mu je samo malo više preciznosti da lopta odsedne na pravom mestu.

Kao da su se domaći ispucali, od 60. minuta je nastalo zatišje sve do samog završetka utakmice, čvrsta odbrana Novobeograđana uspešno je zaustavila sve nalete belo-crnih. IMT je iznenadio favorizovane domaćine i zasluženo na Novi Beograd odneo tri boda. Do spuštanja zavese na jesenju sezonu preostalo je još da se odigra odloženo 9. kolo u kojem će u petak od 14 sati Čukarički ponovo biti domaćin, ovog puta Mladosti iz Lučana, dok će IMT u Ivanjicu na noge Javor Matisu istog dana samo dva sata kasnije.

ČUKARIČKI - IMT 0:1 (0:1)

STADION: FK Čukarički. GLEDALACA: 150. GL.SUDIJA: Tomić Pavle. POM.SUDIJE: Vlasačević Dimitrije i Božović Boško. STRELAC: M.Luković 40.min (IMT). ŽUTI KARTONI: Tošić (Čukarički), Delević, Zuev, M.Luković i Gordić (IMT).
ČUKARIČKI: Belić, Tošić, Ivanović (Sing), Adžić (Janković), Sisoko, Jovanović, Stanković (Rogan), Miladinović (Adetunđi), Nikčević, Kovač (Stojanović), Cvetković.
IMT: Gordić, Vukić, Glišić, Zuev (Džinović), M.Luković, Delević, Ćirković, Krstić (L.Luković), Vuković, Radočaj, Kijevčanin (Bastaja).

Radnički (N) 0 : 1 Vojvodina
Partizan 3 : 3 Radnički 1923
TSC 3 : 0 Javor Matis
Čukarički 0 : 1 IMT
Novi Pazar 2 : 1 Radnik
Voždovac 5 : 1 Železničar