Zvezdara iz Surčina uzletela na vrh tabele

Gosti sa Bulbuldera su pred ovu utakmicu bili jedeni neporaženi klub u ligi, dok je Jedinstvo kao domaćin jako negostoljubivo sa sve tri pobede kod kuće, tako da se očekivao veoma neizvestan fudbal. Tako je bilo sve do 21. minuta kada se veteran gostiju Milosavljev iznenada našao oči u oči sa Milovanovićem i rutinski ga savladao za vođstvo "bulki". To je ujedno bio i jedini šut u okvir gola, što samo po sebi govori o kvalitetu igre u prvom poluvremenu.

U nastavku se igra bolje, a terensko preimućstvo je na strani domaće ekipe. U 63. minitu Maksimović je udarcem glavom sa 7-8 metara poravnao rezultat. Radost Surčinaca je kratkog daha, potrajala je svega dva minuta. Nakon napucane ruke nesigurni sudija Jeknić svirao je kazneni udarac za Zvezdaru, a siguran izvođač najstrože kazne bio je Milosavljev i doveo goste do nove prednosti.

Uzaludni su bili napori domaće ekipe da rezultat dovedu makar u egal, posle greške Maksimovića u 80. minutu, kad je kratko vratio loptu svom golmanu, Milosavljev je stigao do het-trika, a Zvezdara do nedostižnih 3:1. Virtuozni Milosavljev je nesebično u trećem minutu nadoknade ostavio samog Bjedova na 8 metara od gola domaćih, golman Milovanović je bravuroznom paradom spasao svoj tim još većeg blama.
Ovom pobedom "bulke" su zasele na vrh tabele, a sledeće nedelje od 15 časova dočekuju Torlak, dok Jedinstvo u istom terminu gostuje Radničkom u Obrenovcu.

JEDINSTVO - ZVEZDARA 1:3 (0:1)

STADION: FK Jedinstvo. GLEDALACA: 250. GL.SUDIJA: Jeknić Darko. POM.SUDIJE: Božić Dejan i Rajković Miloš. STRELCI: Maksimović 63.min (Jedinstvo), Milosavljev 21, 65. (k.u.) i 80.min (Zvezdara). ŽUTI KARTONI: Jakovljević, Nišavić i Borjan (Zvezdara).
JEDINSTVO: Milovanović, Cvetković (Živković), Mićić, Stanić (Bačanin), Maksimović, Mitrović, Sekulić, Puzović, Broćeta (Stojković), Hebilji, Ranković.
ZVEZDARA: Nikolić (Borjan), Gusnić, Janković, Avramovski, Pavlović, Nišavić, Vukićević, Kuzmanović (Bjedov), Milosavljev, Cvetković (Daničić), Jakovljević.

Jedinstvo 1 : 3 Zvezdara
Torlak 0 : 2 Rad
Budućnost 1 : 0 Brodarac
Prva iskra 2 : 0 GSP Polet Dorćol
Ušće Novi Beograd 3 : 2 Teleoptik
BASK TEK 1 : 1 Sinđelić