Prva iskra
Budućnost
Stjepanović Gornju varoš "zavio" u crno

Detalj sa meča - foto: printscreen/youtube.com/@FSBeograda

Derbi u Gornjoj varoši doneo je obilje detalja koji fudbal čine igrom miliona. Bilo je svega, lepih poteza, efektnih golova, velike drame u završnici i zasluženi poraz lidera od motivisanih i ambicioznih Obrenovčana. Prvih 45 minuta nije nagoveštavalo buru u nastavku utakmice. Vredno pomena je šansa u uvodinim minutima, Šiškov je dugom i preciznom loptom uposlio Jovkovića koji je otišao suviše udesno , Lekić je skratio ugao i otklonio opasnost.

Samo što je počelo drugo poluvreme mreža domaćina se u 50. minutu zatresla. Najbolji pojedinac utakmice Stjepanović izveo je korner sa desne strane, u buketu igrača najviše je skočio najniži igrač na terenu Stevanović i glavom matirao Lekića. Iskoristli su pokretljivi gosti konfuziju u redovima domaćina, usledio novi šok i tri minuta kasnije u strelce se upisao Stjepanovića. Po ko zna koji put prošao je po desnoj strani i kada se očekivao centaršut zavrnuo je loptu, oslobodio se pratnje, ušao u šesnaesterac i iskosa rezantnim udarcem pogodio "malu mrežu".

Pokušavali su Zemunci da se reorgamizuju, više stihijski napadali ka golu sigurnog Mrdaka, da bi u 87. minutu evro golom Božić sa 25-30 metara smanjili rezultat. Teledirigovani projektil imao je nepravilnu putanju i od prečke se odbio u mrežu. Bio je to znak za lidera da krene frontalno ka golu gostiju i trud se isplatio tri minuta kasnije. Upućenu loptu sa leve strane u šumi nogu nekako je došla do Stojanovića kome nije bilo teško da sa peterca pogodi gol. Tu uzbuđenjima nije bio kraj, Stjepanović je iznudio kormer u sledećem napadu, Ivanić je uputio centaršut na prvu stativu, najprisebniji je bio rezervista Marković i doneo zasluženu pobedu Radničkom.

ZEMUN – RADNIČKI (OBRENOVAC) 2:3 (0:0)

STADION: FK Zemun. Gledalaca oko 400. GL.sudija: Marko Bura (Beograd). Pomoćne sudije: Ratko Đorđević i Bogdan Ljubojević (Beograd). Strelci: 0:1 Stevanović 50, 0:2 Stjepanović 53, 1:2 Božić 87, 2:2 Stojanović 90, 2:3 Marković 90. minut. Žuti kartoni: Pavković, Svetličić, Lukić(Zemun), Stjepanović, Pajević, Jovković(Radnički).

ZEMUN: Lekić, Stojanović, Božić, Mijailović (Jovanović), Tabaković (Miletić), Svetličić (Bogdanović), Bacanović, Kiso, Pavlović, M. Stojanović (Subotić), Trajkovski (I. Stojanović).

RADNIČKI: Mrdak, Stjepanović, Stojković, Šiškov, Pajević, Ivanić, Stevanović (Ratković), Knežević (Janković), Bojović (Velj. Jovković), Vukadin, Vuk. Jovković (Marković).