Ušće Novi Beograd
Prva iskra
"Brod" u nastavku "potonuo" u Kolubaru

Detalj sa meča - foto: printscreen/youtube.com/@FSBeograda

Radnički je na oproštaju od svojih navijača savladao poslednji Brodarac posle preokreta i bolje igre u drugom poluvremenu. Na kraju klupa crvenih odnela je prevagu i direktni učesnici kod postizanja trećeg gola bili su Stevanović kao asistent i strelac Ratković. U prvom delu igre vodila se ravnopravna borba i nije delovalo da je rival sa dna tabele.

Domaćin je poveo preko novajlije Zonjića, bivšeg igrača Napretka i jednog od najboljih pojedinaca na meču, pored kapitena Ivanića. Posle početnog ispitivanja snaga iz prve ozbiljnije prilike crveni su poveli u 15 minutu, posle kornera najprisebniji je bio štoper Zonjić. Nije prošlo ni pola sata igre gosti su izjednačili, Kneževića je pogrešio, po desnoj strani probio se Zečević, lopta je prošla prvu stativu i sa peterca Ilić je pogodio gol. Ništa se značajnije nije događalo do vodećeg gola ekipe sa Starog sajmišta u 54. minutu. Slična akcija kao kod prvog gola, ovog puta sve se odvijalo na suprotnoj strani terena i loptu na drugoj stativi znalački je prihvatio Vučetić i smestio u mrežu pored Kuzmića.

Radnički polako preuzima inicijativu, gosti sve teže dolaze do izražaja, vidi se da kubure sa fizičkom spremom. Iz solo akcije kapiten Ivanić je prevario dvojicu čuvara i kad se našao na nekih 17-18 metara raspalio je po lopti koja je imala čudnu putanju i završila u gornjem desnom uglu gola Petrovića. Beležimo obećavajući napad igrača u plavim dresovima, stvorila se gužva u petercu crvenih a najprisebniji bio je Zonjić i sa gol linije otklonio opasnost. Od tog momenta za sve se pitaju igrači trenera Markoskog. Najpre je rezervista Stevanović u šesnaestercu gostiju pronašao Ratkovića, koji je u gužvi sačuvao loptu i oštim prizemnim udarcem poslao je u donji levi ugao. Počela je nadoknada kada je agilni Janković na levoj strani izgradio obećavajuću poziciju, šutirao ne baš najbolje, ali je loptu nezgodno izblokirao Marković i prevario svog čuvara mreže.

RADNIČKI (OBRENOVAC) – BRODARAC 4:2 (1:1)

STADION: Vašarište GLEDALACA: oko 200. GL. SUDIJA: Ivan Gospavić(Lazarevac). POM.SUDIJE: Bogdan Ljubojević I Marko Stojanović(Beograd). STRELCI: Zonjić u 16, Ivanić u 67, Ratković 82, Marković 90.(a.g)(Radnički), Ilić 31, Vučetić 31(Brodarac). ŽUTI KARTONI: Stjepanović, Vukadin, Ivanić(Radnički), L. Ilić, Dacić, Vučetić, Janković(Brodarac).

RADNIČKI: Kuzmić, Stjepanović, Stojković, Šiškov, Zonjić, Ivanić, Bojović(Ratković), Vukadin, Knežević(MIlovanović), Vuk. Jovović(Janković), Marković(Stevanović).

BRODARAC: Petrović, Manov, Vukašinović(Janković), Bašanović, L. Ilić, V. Ilić(Čolović), Dacić(Mitrović), Zečević, Marković, Vučetić(Barović), Bogdanović(Jovanović).