Brodarac sa igračem manje postigao gol više od Ubljana

Smena generacija se osetila kod omladinaca Brodarca, u prvom kolu su izgubili visokim rezultatom na gostovanju Crvenoj Zvezdi. Nasuprot njima novajlije sa Uba su kod kuće upisale tri boda protiv subotičkog Spartaka.

Posle početnog ispitivanja snaga u 10. minutu je viđena lepa akcija Ubljana kada je Pivaš uposlio Stevančevića, a ovaj rutinski savladao Stevanovića. Na izjednačenje se čekalo sve do 41. minuta, kada je Bogdanović sa roglja šesnaesterca pogodio malu mrežu Ubljana. Prvo poluvreme završeno je nerešenim rezultatom u kojem današnji takmaci i nisu prikazali bog zna kakav fudbal.

Brodarac je na početku drugog poluvremena ostao sa igračem manje, jer je Ilijev u roku od dva minuta dobio dva žuta kartona. Iako brojčano slabiji domaći igrači u 57. minutu stižu do prednosti. Runjajić je nepropisno u svom kaznenom prostoru zaustavio Bojovića, sudija je dosudio jedanaesterac koji je sigurno u gol pretvorio Janković.

Desetka domaćih Bojović je svoje driblerske kvalitete iskazao u 67. minutu kada je posle solo prodora izašao sam pred gol, ali mu je šut sa desetak metara odbranio Velimirović. Na drugoj strani i Ubljani su mogli do gola, ali pre njih su ponovo do cilja stigli momci iz Brodarca u 72. minutu. Knežević je pasom ostavio samog Bogdanovića, ovaj je predriblao golmana i ušetao se sa loptom u gol za 3:1.

Nadu gostima u povoljan rezultat vratio je Pivaš u 75. minutu. Posle kornera sačekao je loptu na drugoj stativi i iz prve je smestio u mrežu. Međutim, promene rezultata do kraja nije bilo i treba odati priznanje Brodarcu za beskompromisnu borbu čitavo poluvreme sa igračem manje. Prvenstvo se nastavlja u sredu vanrednim kolom, Brodarac ide u Niš na noge Radničkom, dok Jedinstvo dočekuje Voždovac.

BRODARAC - JEDINSTVO 3:2 (1:1)

STADION: FK Brodarac. GLEDALACA: 150. GL.SUDIJA: Jakovljević Mladen. POM.SUDIJE: Jovčić Jovan i Hrutka Marko. STRELCI: Bogdanović 41. i 72. i Janković 57.min (k.u.) (Brodarac), Stevančević 10. i Pivaš 75.min (Jedinstvo). ŽUTI KARTONI: Ilijev, Milenković, Bogdanović i Knežević (Brodarac), Močić, Đokić i Živanović (Jedinstvo). CRVENI KARTON: Ilijev 49.min (drugi žuti) (Brodarac).
BRODARAC: M.Stevanović, Ilijev, Milivojević (L.Stevanović), Janković, Đokić, Knežević, Čolović (Bertoloti), Bojović (Mitrović), Perišić (Tričković), Bogdanović, Nikolić (Milenković).
JEDINSTVO: Velimirović, Crnovčević, Petkoski, Đokić, Stevančević, Marjanović, Runjajić, Močić (Alimpić), Pantelić (Jolačić), Pivaš, Živanović.

RFK Grafičar 1 : 3 Vojvodina
Spartak ŽK 3 : 1 Radnički (N)
Brodarac 3 : 2 Jedinstvo (Ub)
Voždovac 3 : 2 Crvena zvezda
Novi Pazar 2 : 2 Partizan
Mladost (L) 1 : 0 Radnički 1923