Pobeda Kraljevskih kruna u gostima

Kraljevske krune su trijumfovale u trećem kolu kadetske lige, pobedivši Orlove rezultatom 26:36, na Novobeogradskom terenu.

U Nedelju 4. juna, na terenima Sportskog grada na Novom Beogradu, u takmici punoj preokreta i veoma zanimljivoj za gledanje, mogla se lepo sagledati budućnost američkog fudbala u Srbiji.

Kadeti iz Kraljeva su prvi postigli tačdaun, ali ubrzo su Novobeograđani izjednačili, pa i preokrenuli. Nakon toga opet su gosti poveli, ali su domaćini opet odgovorili i na poluvreme se otišlo sa nerešenim rezultatom. Tako je i nastavljeno, pa je sve do poslednje četvrtine bila rezultatska klackalica, a onda su sjajnom igrom napada dečaci sa Ibra poveli sa dva tačdauna razlike, uz uspešno pretvorene dodatne poene, a i odbrana uz jedan postignut safety,  i tako su Krune privele utakmicu kraju.

U Krunama su se posebno istakli standardno među najboljima QB Mihailo Đokić, kao i RB Nikola Milivojević, koji je osim iz napada, uspeo da poentira i iz odbrane. Pored njih u Krunama su poentirali i Andrija Savićević i Mihailo Gajović. Dok se u Orlovima dobro pokazao QB Manić.

20:13 - br.23 (Orlovi)  pass od 20yd za uspešan PAT za 1
20:20 - Mihailo Đokić passom od 50yrd za Nikolu Milivojevića, uspešan PAT za 1 Mihailo Gajović
26:20 - br.23 (Orlovi)  pass od 30 yd, neuspešan PAT

4/4

26:27 - Mihailo Đokić passom od 15yrd za Andriju Savićevića, uspešan PAT za 1, Mihailo Gajović
26:34 - Nikola Milivojević trčanjem od 15yrd, uspešan PAT za 1 Nikola Milivojević
26:36 - Nikola Milivojević safety

Kraj: Novi Beograd Orlovi 26:36 Kraljevo Royal Crowns

Krune su se ovom pobedom plasirale u finale gde će braniti titulu prvaka Kadetske lige Srbije U17.

Kraljevske krune primaju nove članove u sve svoje selekcije, klub možete kontaktirati preko instagram naloga: Royal Crowns