Veliko slavlje fudbalera i navijača na "Skrobari"

Fudbaleri Radničkog, u najvažnijoj utakmici sezone, ubedljivo su slavili protiv direktnog konkurenta- ekipe Stanišića rezultatom 5:0 i obezbedili opstanak u Srpskoj ligi grupa "Vojvodina" koja će se i naredne sezone igrati na stadionu kraj "Skrobare".

Odmah na startu utakmice Marković u 2. minutu odigrava odličan pas za Jeftića, koji povlači loptu do šesnaesterca i pogađa za veliku radost igrača i prisutne publike na stadionu. Nastavio se pritisak domaćih i Popov u 17. minutu levo iskosa, sa 12 metara, pogađa suprotnu stativu, na odbijenu loptu natrčava Rosić, ali šutira preko gola. U poslednjih 10 minuta prvog poluvremena pritiskali su gosti, ali su crveno-crni uspeli da sačuvaju gol.

U drugom poluvremenu Popov, u 52. minutu, proigrava Markovića u šesnaestercu koji sa 5 metara prebacuje okvir gola. Ubrzo je raspoloženi Jeftić  sa ivice šesnaesterca uputio odličan šut, ali je lopta završila tik iznad prečke golmana gostiju Markovića. Kvrgić odlično probija po levoj strani i nakon  centaršuta lopta stiže do  Markovskog koji  glavom upućuje šut, golman Marković je izbija, ali Markoski opet dolazi do nje i u 60. minutu povisuje na 2:0. U 68. minutu Kvrgić sa 20 metara šalje projektil, ali na sreću gostiju tik  iznad gola.

Markoski je oboren u 69. minutu,  glavni sudija Petrović  pokazuje na kreč, penal izvodi Popov  i pogađa za velikih 3:0. Nije prošlo mnogo vremena Rosić je  uzeo loptu odbrani Stanišića, proigrao Popova koji je  sa 5 metara pogodio za 4:0. Jeftić u 85. minutu asistira za mladog Jonjeva, koji tek što je ušao postiže gol za ispostaviće se konačnih 5:0.

Usledilo je veliko slavlje igrača Radničkog koji su na sredini terena bacali u vis  svog trenera Marka Gutešu i zasluženo dobili aplauz prisutne publike i navijača. Ovom pobedom Radnički je obezbedio opstanak u Srpskoj ligi grupa „Vojvodine“ koja će se i naredne sezone igrati na stadionu kraj „Skrobare“.

U sledećem kolu fudbaleri Radničkog gostuju u Novim Banovcima i ova utakmica nema rezultatskog značaja, jer kolo pre kraja Radnički je stekao 4 boda prednosti u odnosu na poslednjeplasiranu ekipu Stanišić.

RADNIČKI ZRENJANIN: Nosalj, Marković, Erdeljan, Kovačević, Popov, Rosić, Markoski, Kosović, Šemić, Jeftić i Kvrgić. Zamenici igrača: Jović, Jonjev, Brankov, Mrđenović, Dragović, Janjatović i Miholjčić.

STANIŠIĆ: Marković, Erdelj, Andrić, Matijaš, Kultpinac, Stanić, Žiža, Ivandekić, Radenka, Lazić i Đurđev. Zamenici igrača:Vemić, Rezić i Rončak.

Borac (Š) 3 : 1 Podunavac
Hajduk 1912 2 : 3 Kabel
Bečej 1918 2 : 5 Tisa
Radnički (Zr) 5 : 0 Stanišić
1. Maj Ruma 0 : 0 Omladinac
Tekstilac 1 : 1 OFK Bačka