Premijerna utakmica kraj Tise opravdala očekivanja

Pogodak: Perić (19) postiže efektan gol za Bečejce - foto: V: Jankov

Umesto pogrešno najavljene selekcije Novog Sada, prvi rival u pripremnom periodu srpskoligaša sa Tise bila je ekipa Petar Puača iz Novog Sada. Uslovi za igru nefudbalski, jer je u debeloj hladovini izmereno 33 stepena Celzijusova, a na terenu je bilo veovetno 40. No, nije to smetalo, pogotovo Bečejcima, da se dobro rastrče i odigraju nekoliko fudbalskih kombinacija.

Najuspešniju je izveo bek Varga, poslu čijeg prodora i centaršuta je Vještica potigao jedini gol u prvom delu utakmice.

U nasravku su viđena nova tri gola u mreži Novosađana. Sve se okrenulo za dva minuta. Prvo je Kobiljski aistirao udacen iz ugla, a Perić bio najviši pred golom gostiju i glavom efektno poslao loptu u mreže. Samo dva minuta kasnije Kobiljski se odlučio na šut sa 35 metera i iznenadio Crnojevića. Da baš nije siguran u odbrani iz daljine, Crnojević je pokazao i u 79.minutu, kada je Ćirčić opalio sa udajensti veće od 30 metara i pogodio mrežu za konačnh 4:0.

OFK Bečej 1918 – Petar Puača 4:0 (1:0) Bečej: Gradski stadion kraj Tise. Gledalaca: 50. Sudija: Veselin Erdeljan (Bačko Gradište). Strelci: Vještica u 11, Perić u 69, Kobiljski u 71, Ćurčić u 79. minutu za OFK Bečej 1918.

OFK Bečej 1918: Milovanov, Varga, Vještica, Milovanović, Zeljković, Nonin, Tutnjević, Tomić, Dabižljević, Kobiljski, Živkov. Igrali su još: Đurić, Sel, Marković, Jelić, Hardi, Perić, Ćurčić, Pavićević, Medić, Strain.

Petar Puača: Dragićević, Lazić, Z. Vlaisavljevoć, Nikolić, Zećiri, Radišić, Borić, Todoroviić, Jovanović, Radonja, Kadija. Igrali su još: Crnojević, I. Vlaisavljević, Tomić i Ćirković