Bečejci se "petardom" u svojoj mreži oprostili od navijača

Slavljeniku Dervišiu, plavi dres, su nije posrećilo da postigne gol - foto: V. Jankov

Tužan rastanak Bečejaca od svojih navijača, kojih je na sve sreću bilo samo pedesetak, pa su bruku videli samo najverniji. A bilo je razloga za slavlje, jer je 20. rođendan proslavio Itan Derviši, a danas je rođendan godinu dana starijem Igoru Tatiću. Međutim, posle „petarde“ u svojoj mreži nikome nije bilo do slavlja. Možda, Igoru Kudriću, koji je proletos nosio dres srpskoligaša sa Tise, a sada je sa po dva gola i isto toliko asistencija najviše „kumovao“ debaklu Bečejaca.

Počelo je prilikom Radovanovića  već u petom minutu, ali nije najbolje zahvatio volej i Drinčić je odbranio. U 12. minutu, možda, i ključni momenat utakmice. Kapiten Bečejaca Tutnjević je iz drugog plana ušao u priliku i poslao loptu u mrežu, ali je pogodak poništen zbog ofsajd situacije, a Tutnjević je izvukao deblji kraj, jer je golman Ladanji kao poslednji igrač odbrane ušao u njega i Bečejci su ostali bez igrača, a golman je sankcionisan samo žutim kartonom. Ipak su Bečejci prvi stigli u vođstvo preko Tedića u 18. minutu. Mogao je isti igrač šest minuta kasnije da duplira vođstvo, ali je, posle asistencije Tomčića, njegov šut golman nogama odbranio. Kudrić je u 28. minutu prošao po desnom boku i centrirao, a mladi Božičić zakucao loptu u sopstvenu mrežu za 1:1. Samo dva minuta kasnije Kudrić je sve uradio sam za 1:2. Slavuljica je u 37. minutu dobro šutirao sa desetak metara, a Drinčić još bolje reagovao i sačuvao mrežu.  Posle toga, na drugoj strani igrališta Tomčić je odigrao dupli pas sa Tomićem, koji je izjednačio na 2:2, što je bio rezultat poluvremena.

U nastavku je došla do izražaja bolja fizička sprema gostiju i duža klupa, pa ne čudi konačnih 2:5. Istina mogao je slavljenik Derviši u 50. minutu do gola, ali je posle vođenja lopte od sredine terena ulaskom u kazneni prostor gostiju pomestalo mu je koncentracije i prilika je otišla u nepovrat. To je bilo sve što su Bečejci uradili, a gosti iz Adorjana su do kraja nanizali tri gola. Seriju golova je u 53. minutu otvorio Radovanović, potom je Kudrić  drugi put zatresao mrežu, a pet minuta pre kraja, posle asistencije Kudrića, Kostić postavlja konačnih 2:5.

OFK Bečej 1918 - Tisa 2:5 (2:2)

Bečej: Gradski stadion kraj Tise. Gladalaca 50. Sudija: Dragan Zorić (Klek) 7. Strelci: Tedić u 18. i Tomić u 39. minutu za OFK Bečej 1918, a Božičić u 28. (autogol), Kudrić u 30. i 68, Radovanović u 53. i Kostić u 85. minutu za Tisu. Žuti karton: Ladanji (Tisa). Igrač utakmice: Igor Kudrić (Tisa).

OFK Bečej 1918: Drinčić 5,5, Varga 6, Ćuk 5,5, Tatić 5,5, Nonin 5, Tutnjević – (od 12. Janković 5), Božičić (od 37. Medić 5), Tomić 6, Derviši 6, Tomčić 6, Tedić 6.

Tisa: Ladanji 7, Pronek 7, Kostić 7 (od 85. Selić -), Slavuljica 7, Juhik 7 (od 75. Tomić -), Radovanović 7 (od 65. Stojanović -), Tomišić 7, Svitić 7, Provči 6,5 (od 46. Zolnaić 7), Stepančrv 7, Kudrić 8 (od 85. Zekaj -).