Luka Jovanić vodi "bele" ka opstanku

Slogin "panonski mornar" Luka Jovanić, najbolji akter meča sa imenjakom iz Bajine Bašte Foto: G. Šljivić

Najbolja igra kraljevačkih „belih“ ove sezone, pogotovo u prvih 45 minuta. Kraljevčani su u prvom poluvrmeenu stvorili više šprilika negop na svim utakmicama ove sezone zajedno,a što se na veliki odmor otišlo sa minimalnom prednošću „krivicu“ snosi golman gostiju Golubović i loša realizacija napadača domaćeg sastava. Već u prvom minutu šansu je imao Jovanić nakon prodora i centaršuta Đokovića. Videlo se već tada da će ovo biti utakmica „panionskog mornara“ u belom dresu. Korpuletni centarfor kraljevačke Sloge dobio je sve duele i stavaro prilike, kako sebi takom i saigračima, ali tek jedna lopta je završila u mreži Golubovića. U 10. minutu kololsalnu šansu je imao bek domaćih Popović, ali je dva puta šutirao i bio neuspešan. U 17. minutu N. Jovanović je centrirao oštro u šesnaesterac Bajinobaštana, neko je odbio loptu rukom,a smireni arbitar iz Aranđelovaca Mihailović je pokazao na belu tačku. despotović je slabo šutirao, Golubović je pročitao njegovu nameru i odbranio.

U nastavku te iste akcije usledio je centaršut sa desne strane napada domaćih, na drugoj stativi se izvukao Jovanić i rutinski matirao vratara Sloge iz bajine Bašte za vođstvo i veliku radost. Panonski mornar u Kraljevu je imao još dve velike prilike, u 29. minutu je pogodio stativu kada su svi videli loptu u mreži,a nešto kasnije je lopta završila tik pored gola već savladanog Golubovića. Šansu je imao i Đoković u finišu prvog poluvremena, šutirao je glavom, ali je vratar gostiju ispod prečke zahvatio loptu i izbacio u korner. U ovom delu igre gosti su bili skoro bezopasni, a svaka lopta ubačena u šesnaesterac domaćih bila je plen danas sjajnog Matije Grujičića. U drugom poluvremenu domaći su prepustili inicijativu gostima i vrebali iz kontranapada. Ponovo su Đoković, Jovanić i Dimitrić imali velikie prilike koje su ostale neiskorišćene, dok su gosti ozbiljno zapretili dva puta, Filipovićev šut je odlično odbranio Grujičić,a nešto kasnije loptu koja je išla ka praznom golu izbacio je Markiš. U 69. minutu odlična akcija „belih“, Dimitrić je dobio loptu po desnoj strani namestio se i pogodio gol gostiju za novu radost na Gradskom stadionu. Tada je bilo jasno da bodovi ostaju u Kraljevu i više se obraćala pažnja na kretanje rezultata na ostalim utakmicama. U dubokoj nadoknadi regularnog toka meča akcija rezervista kraljevačke Sloge, Petrović je uposlio Aleksića koji je imao vremena da se namesti i savlada u tom trenutku nemoćnog Golubovića za konačnih 3-0. Kraljevačka Sloga je ove sezone jedino imenjaka iz Bajine Bašte pobedila oba puta. Borba za opstanak se nastavlja, Kraljevčani ne odustaju i nadaju se najboljem. Ako ovako budu igrali i naredna dva kola realno je očekivati pobede.

Strelac drugog gola za "bele" Aleksandar Dimitrić u duelu sa fudbalerom Sloge iz Bajine Bašte Lazarom Živanovićem Foto: G. Šljivić

SLOGA (KV) – SLOGA (BB) 3 – 0 (1 – 0)

Gradski stadion u Kraljevu Gledalaca: 300 Sudija: Marko Mihailović (Aranđelovac) 7,5 Strelci: Jovanić u 19., Dimitrić u 69. i Aleksić u 90. (+6) minutu Žuti kartoni: Stojanović (Sloga Kv.), Arsić (Sloga BB). Igrač utakmice: Luka Jovanić (Sloga) 8,5.

SLOGA (KV): Grujičić 7,5, Todorić 7,5, Dimitrić 7,5 (Vesić -), N. Jovanović 7,5, Despotović 8, Markiš 7,5, M. Jovanović 7,5, Popović 7,5, Jovanić 8,5 (Aleksić 7,5), Đoković 8 (Petrović 7,5), Stojanović 7,5.

SLOGA (BB): Golubović 7, Novaković 6,5,Mitrović 6,5, Živanović 6 (Filipović 6,5), Đorđević 6,5 (Nikolić 6,5), Arsić 6,5 , Radojević 6,5, Ilić 6,5, P. Milosavljević 6,5 (M. Milosavljević 6), Tešić 6,5, (Dželebdžić 6).

Polet (Lj) 2 : 1 Real
Tutin 1 : 2 Smederevo 1924
Sloga (K) 3 : 0 Sloga (BB)
Budućnost Krušik 2014 1 : 1 Sloga (P)
FAP 1 : 1 Takovo
Borac 1926 3 : 2 OFK Mihajlovac