Borac 1926
Mačva 1929
Luka Jovanić vodi "bele" ka opstanku

Slogin "panonski mornar" Luka Jovanić, najbolji akter meča sa imenjakom iz Bajine BaÅ”te Foto: G. Å ljivić

Najbolja igra kraljevačkih ā€žbelihā€œ ove sezone, pogotovo u prvih 45 minuta. Kraljevčani su u prvom poluvrmeenu stvorili viÅ”e Å”prilika negop na svim utakmicama ove sezone zajedno,a Å”to se na veliki odmor otiÅ”lo sa minimalnom prednoŔću ā€žkrivicuā€œ snosi golman gostiju Golubović i loÅ”a realizacija napadača domaćeg sastava. Već u prvom minutu Å”ansu je imao Jovanić nakon prodora i centarÅ”uta Đokovića. Videlo se već tada da će ovo biti utakmica ā€žpanionskog mornaraā€œ u belom dresu. Korpuletni centarfor kraljevačke Sloge dobio je sve duele i stavaro prilike, kako sebi takom i saigračima, ali tek jedna lopta je zavrÅ”ila u mreži Golubovića. U 10. minutu kololsalnu Å”ansu je imao bek domaćih Popović, ali je dva puta Å”utirao i bio neuspeÅ”an. U 17. minutu N. Jovanović je centrirao oÅ”tro u Å”esnaesterac BajinobaÅ”tana, neko je odbio loptu rukom,a smireni arbitar iz Aranđelovaca Mihailović je pokazao na belu tačku. despotović je slabo Å”utirao, Golubović je pročitao njegovu nameru i odbranio.

U nastavku te iste akcije usledio je centarÅ”ut sa desne strane napada domaćih, na drugoj stativi se izvukao Jovanić i rutinski matirao vratara Sloge iz bajine BaÅ”te za vođstvo i veliku radost. Panonski mornar u Kraljevu je imao joÅ” dve velike prilike, u 29. minutu je pogodio stativu kada su svi videli loptu u mreži,a neÅ”to kasnije je lopta zavrÅ”ila tik pored gola već savladanog Golubovića. Å ansu je imao i Đoković u finiÅ”u prvog poluvremena, Å”utirao je glavom, ali je vratar gostiju ispod prečke zahvatio loptu i izbacio u korner. U ovom delu igre gosti su bili skoro bezopasni, a svaka lopta ubačena u Å”esnaesterac domaćih bila je plen danas sjajnog Matije Grujičića. U drugom poluvremenu domaći su prepustili inicijativu gostima i vrebali iz kontranapada. Ponovo su Đoković, Jovanić i Dimitrić imali velikie prilike koje su ostale neiskoriŔćene, dok su gosti ozbiljno zapretili dva puta, Filipovićev Å”ut je odlično odbranio Grujičić,a neÅ”to kasnije loptu koja je iÅ”la ka praznom golu izbacio je MarkiÅ”. U 69. minutu odlična akcija ā€žbelihā€œ, Dimitrić je dobio loptu po desnoj strani namestio se i pogodio gol gostiju za novu radost na Gradskom stadionu. Tada je bilo jasno da bodovi ostaju u Kraljevu i viÅ”e se obraćala pažnja na kretanje rezultata na ostalim utakmicama. U dubokoj nadoknadi regularnog toka meča akcija rezervista kraljevačke Sloge, Petrović je uposlio Aleksića koji je imao vremena da se namesti i savlada u tom trenutku nemoćnog Golubovića za konačnih 3-0. Kraljevačka Sloga je ove sezone jedino imenjaka iz Bajine BaÅ”te pobedila oba puta. Borba za opstanak se nastavlja, Kraljevčani ne odustaju i nadaju se najboljem. Ako ovako budu igrali i naredna dva kola realno je očekivati pobede.

Strelac drugog gola za "bele" Aleksandar Dimitrić u duelu sa fudbalerom Sloge iz Bajine BaÅ”te Lazarom Živanovićem Foto: G. Å ljivić

SLOGA (KV) ā€“ SLOGA (BB) 3 ā€“ 0 (1 ā€“ 0)

Gradski stadion u Kraljevu Gledalaca: 300 Sudija: Marko Mihailović (Aranđelovac) 7,5 Strelci: Jovanić u 19., Dimitrić u 69. i Aleksić u 90. (+6) minutu Žuti kartoni: Stojanović (Sloga Kv.), Arsić (Sloga BB).Ā Igrač utakmice: Luka Jovanić (Sloga) 8,5.

SLOGA (KV): Grujičić 7,5, Todorić 7,5, Dimitrić 7,5 (Vesić -), N. Jovanović 7,5, Despotović 8, MarkiÅ” 7,5, M. Jovanović 7,5, Popović 7,5, Jovanić 8,5 (Aleksić 7,5), Đoković 8 (Petrović 7,5), Stojanović 7,5.

SLOGA (BB): Golubović 7, Novaković 6,5,Mitrović 6,5, Živanović 6 (Filipović 6,5), Đorđević 6,5 (Nikolić 6,5), Arsić 6,5 , Radojević 6,5, Ilić 6,5, P. Milosavljević 6,5 (M. Milosavljević 6), TeÅ”ić 6,5, (Dželebdžić 6).

Srpske lige Srpske lige Srpska liga Zapad Sloga (K) Sloga (BB)