Zlatar
Jedinstvo (K)
Sloga (K) - Sloga (BB) 2:0
30.03.2008 A. DaiÅ”ević

Kraljevačka Sloga se revanÅ”irala imenjaku iz Bajine BaÅ”te za poraz u prvom delu sezone, ali su "beli" odigrali dva različita poluvremena. Furiozno je počeo domaćin i već u 2.minutu, posle kornera, kapiten Đurić odlično Å”utira glavom,a vrlo dobri vratar gostiju Čančarević brani. Minut kasnije sjajna asistencija Brkovića za Agboa, tamnoputi napadač kraljevačke Sloge izlazi sam ispred vratara gostiju koji ga ruÅ”i i nije bilo dileme za sudiju Milojevića, penal čist kao suza . Iskusni Å”toper Kraljevčana Ivan Đurović sigurno Å”utira sa bele tačke za vođstvo "belih" 1:0. Dominirali su domaći i u nastavku prvog poluvremena, imali joÅ” prilika, ali je Čančarević bio na visini zadatka. U samoj zavrÅ”nici ovog dela igre i gosti su pokazali da nisu doÅ”li da se brane, ali strahovit Å”ut neuhvatljivog Tarabića zavrÅ”io je tik uz stativu gola Ugrenovića. U nastavku sasvim druga slika na terenu. Gosti su zagospodarili terenom, imali viÅ”e loptu u svom posedu i na početku ovog perioda mogli da izjednače, ali se u ključnom trenutku Tarabić nije snaÅ”ao pred vratarom "belih". Isti igrač je u 60.minutu ponovo Å”utirao sa preko 25 metara, ali je lopta "čeÅ”ući" stativu zavrÅ”ila pored gola. Reagovala je u tim trenutcima i kraljevačka publika i domaći fudbaleri su se prenuli. Usledile su dve solo akcije pokretljivog Pavlovića u 65. i 66. minutu, dva sjajna Å”uta u gornji levi golmanov ugao, ali je Čančarević opet spustio rampu. Najbliži izjednačenju gosti su bili u 77.minutu kada je Tarabić ostavio iza sebe čuvare, kao na tacni poslužio Panovića koji je odmah Å”utirao, ali je svojim telom Đurović sprečio siguran gol. Kazna za ove promaÅ”aje gostiju stigla je u nadoknadi vremena, kada je na pas OtaÅ”evića sjajno reagovao Pelivanovića, a Babiću nije preostalo niÅ”ta drugo nego sruÅ”i napadača "belih". Ponovo je sa bele tačke siguran bio Đurović za konačnih 2:0.

Gradski stadion Gledalaca: 400 Sudija: DuÅ”an Milojević (Smederevska Palanka) 7 Strelci: Đurović u 3. i 90.minutu (oba iz jedanaesteraca) Žuti kartoni: Pavlović, Đurić (Sloga KV.), Babić (Sloga BB.) Igrač utakmice: Ivan Djurović (Sloga K) 8

Sloga (K): Ugrenović 7, Pavlović 7, Gojković 6,5, Ćirović 7, Đurić 7, Đurović 8, Tanasijević 6,5, Agbo 6,5 (Milosavljević -), OtaÅ”ević 7, Andrić 6,5 (Pelivanović 6,5), Brković 6,5 (Obrenović -)
Sloga (BB): Čančarević 7, Čitić 6, Ordagić 6,5, Babić 6, Kamberović 6, Maksimović 6,5, Jovanović 6, Panović 6,5, Vujić 6, Zarić 7, Tarabić 7

Fudbal Fudbal Srpska liga "Zapad" Sloga (K) Sloga (BB)