Ušće do tri boda sa "kreča"

Ušće Novi Beograd i BASK TEK su na "Old tractor" areni danas odigrali veoma zanimljivu utakmicu ekvivalentnu rangu takmičenja. Gosti su do vođstva mogli doći u 13. minutu, Stojanović i Gavrilović su odigrali dupli pas na ivici šesnaesterca, ali završni udarac ovog potonjeg nije bio najprecizniji. Gavrilović je i u 24. minutu ugrozio gol domaćih, tražio je donji desni ugao sa petnaestak metara, Blagojević je intervenisao i sprečio goste da povedu.

"Sokolovi" sa Careve ćuprije mnogo bolje igraju u polju, u 34. minutu Andić sa 13-14 metara neometan šutira, svoj tim ponovo spašava danas odlični Blagojević. Domaći su prvi put pripretili u 44. minutu, Stojanović je predriblao svog čuvara i uputio prizeman centaršut na peterac, Vujović je zakasnio za delić sekunde da ubaci loptu u mrežu tako da je prvo poluvreme završeno bez golova.

Domaći su u nastavku pokazali veću agresivnost, agilniji su na protivničkoj polovini. Odbrana gostiju se pokazala dosta čvrstom na čelu sa golmanom Kneževićem koji u 61. minutu zaustavlja snažan šut Stojanovića sa desetak metara. Nije ni Vujović bolje sreće u 66. minutu, sa nekih 5-6 metara loptu je glavom poslao pored gola gostiju. Promašaji domaćih se ređaju kao na traci, u 68. minutu je i Stojanović neprecizan sa desetak metara.

Igrao se 77. minut kada je Knežević uz pomoć prečke uspeo da zaustavi sjajan šut Vujovića sa 13 metara, a u nastavku akcije, posle udarca iz ugla, Mrdak udarcem glave loptu šalje kraj stative gola gostiju. Ofanziva Ušća je najzad urodila plodom u 83. minutu. Pavlović je u svom šesnaestercu oborio Milićevića, a siguran izvođač najstrože kazne bio je Gajić. Domaći su do kraja sačuvali minimalac, uz veliku priliku koju je propustio Panović u 86. minutu kada sa peterca pogađa prečku.

Ušće Novi Beograd naredne srede, u vanrednom kolu, gostuje na Vračaru elipi Sinđelića, dok "sokolovi" na svojoj BASK areni dočekuju Prvi iskru.

UŠĆE NOVI BEOGRAD - BASK TEK 1:0 (0:0)

STADION: FK IMT. GLEDALACA: 150. GL.SUDIJA: Jeknić Darko. POM.SUDIJE: Galić Branko i Raščanin Aleksa. STRELAC: Gajić 83.min (k.u.) (Ušće). ŽUTI KARTONI: Andrić i Stojanović (BASK).

UŠĆE NOVI BEOGRAD: Blagojević, Tomašević, Bašanović, Ilić, Trajković, Stevanović, Vasić, Govedarica (Milićević), Gajić (Panović), Vujović (Narančić), Stojanović (Mrdak).

BASK TEK: Knežević, Rašković, Andić (Radovanović), Andrić, Gavrilović (Bibić), Pavlović, M.Stupar (Novitović), Šalipur (L.Stupar), Stojanović, Avramović (Petrović), Lukić.

Zemun 2 : 0 Budućnost
Radnički (O) 5 : 0 Jedinstvo
Torlak 1 : 1 Studentski grad
Brodarac 2 : 2 BSK Borča
Prva iskra 0 : 1 OFK Beograd
Ušće Novi Beograd 1 : 0 BASK TEK