BASK TEK
OFK Beograd
BSK Borča
Zapaljena mreža Lazarevčana na Zvezdari

Poslednjeplasirani Lazarevčani su danas bili idealna prilika Bulbuldercima da najzad krenu sa mrtve tačke ovog proleća. NagoveÅ”taj uspeÅ”ne igre domaćih je Å”ansa u 8. minutu kada se nakon dodavanja Đorđevića pred golmanom Borca naÅ”ao sam Vukićević, udarac sa par metara razdaljine bravurozno je odbranio mladi Milovanović. Đorđević potom u 12. minutu pogađa prečku gola gostiju sa 13-14 metara, ovaj put Lazarevčani imaju sreće.

Revija promaÅ”aja "bulki" se nastavlja dva minuta kasnije, Å”ut Gusnića golman Milovanović je odbranio nogom, na odbijenu loptu natrčava Hrnjaz i sa peterca maÅ”i prazan gol. Malo kasnije Gusnić, igrao se 19. minut, sa ivice kaznenog prostora loptu Å”alje tek koji centimetar pored stative, bunker gostiju nikako da bude probijen.

Karić najzad u 22. minutu postiže toliko očekivani pogodak za Zvezdaru sa desetak metara i otvara Borčevu bravu. Na 2:0 povisio je Gusnić u 29. minutu na asistenciju Vukićevića, gosti kao da su se već predali. U 33. minutu lep prodor i Å”ut Đorđevića sa petnaestak metara zavrÅ”io je u rukama golmana gostiju, koji je nazaslužniji Å”to gosti ne gube većom razlikom. Međutim minut kasnije nije mogao niÅ”ta kada je sam pred njega izaÅ”ao Karić i rutinirao dobru akciju napadačkog reda domaćih.Ā

Hrnjaz se danas ispromaÅ”ivao, u 39. minutu se ponovo naÅ”ao sam pred Milovanovićem, golman Borca izaÅ”ao je kao pobednik. Skor na poluvremenu je glasio samo tri razlike za Zvezdaru, a da je bilo i duplo viÅ”e ne bi bilo nezasluženo.

Zvezdara je apsolutno nadmoćna i u nastavku, posle lepog dodavanja Đorđevića strelac četvrtog pogotka bio je Hrnjaz u 52. minutu. Sve je slutilo na katastrofu gostiju, a sa koliko golova u mreži će zavrÅ”iti meč zavisiće najviÅ”e od koncentracije domaćih napadača u zavrÅ”nici.

Domaći su potom spustili ritam utakmice sa pet izmena igrača, pa je sledeća prilika za njih viđena tek u 61. minutu. Nakon dodavanja Gusnića kapiten Đorđević je loÅ”e "legao" na loptu pa je prebacio gol sa 7-8 metara razdaljine.Ā

Da i gosti mogu biti neugodni pokazao je prekid u 65. minutu. Marko Lazić je izveo slobodnjak sa strane, na drugoj stativi se naÅ”ao Živković usamljen i Å”utirao iz prve, viđena je Å”kolska parada Nikolića i odbrana. Ne Å”ale se ni rezervisti domaćih, Grbović je opalio po lopti sa 20 metara u 67. minutu, ona je zavrÅ”ila na roglju. Đorđević se danas baÅ” ispromaÅ”ivao, neprecizan je i u 80. minutu kada sa manje od 10 metara ne pogađa okvir gola gostiju. Potom je i Vuković dekoncentrisan u situaciji jedan na jedan u 86. minutu, uspeÅ”niji je Milovanović. Ono Å”to ne mogu domaći učinili su za njih gosti, posle centarÅ”uta Gusnića loptu je u sopstvenu mrežu poslao Makić minut kasnije.

Nejaki gosti na kraju su petardirani i definitivno pokazali da sa ovakvim timom ne zaslužuju treći rang takmičenja. U sredu Zvezdara ide na noge Budućnosti u Dobanovce, a Borac u Lazarevcu dočekuje Partizanov razvojni tim iz "Zemunela".

ZVEZDARA - BORAC 5:0 (3:0)

STADION: FK Zvezdara. GLEDALACA: 120. GL.SUDIJA: Tomić Đorđe. POM.SUDIJE: Stojanac Aleksandra i Rajović Marijana. STRELCI: Karić 22. i 34, Gusnić 29, Hrnjaz 52. i Makić 87.min (a.g.) (Zvezdara).

ZVEZDARA: Nikolić, BeriÅ”a (Zvizdić), Rak, N.Milanović, Milićević, Gusnić, Vukićević (Janković), Hrnjaz (Vuković), Karić (Grbović), Todorović (S.Milanović), Đorđević.

BORAC: Milovanović, Petković, Riznić (Đurić), Maksimović, Floričelović, Makić, Vasić (Bogdanović), Živković, V.Lazić, Ranković (M.Lazić), Stojanović (Stanojević).