Sinđelić
BASK TEK
OFK Beograd
"Zemunelo" miriŔe na bulke

Duel dva tima sa vrha tabele počeo je pogotkom domaćih u 8. minutu iz prekida. Lakčević je izveo korner i na prvoj stativi pronaÅ”ao Purića koji je loptu trzajem glave poslao iza leđa Nikolića.Igra u nastavku je rastrzana, a trener gostiju nezadovoljan izdanjem svojih pulena već u 26. minutu, nesvakidaÅ”nje, pravi trostruku izmenu. To mu međutim nije pomoglo, jer posle divne akcije Petrovića i UroÅ”a Stojanovića ovaj potonji matira nemoćnog golmana Zvezdare.

Vrlo malo je nedostajalo domaćima da u 38. minutu stignu i do trećeg pogotka. Prodor i lepo ubačenu loptu od strane Petrovića u bekovskom stilu je zahvatio Kekić i sa desetak metara poslao iznad gola. Na odmor su otiÅ”li sa zalihom od dva gola prednosti.Ā

U nastavku se igra rastrzano sa obe strane, među igrače se bespotrebno uvukla nervoza pa je sudija primoran da kartonima smiruje strasti. Prvo uzbuđenje je viđeno tek u 62. minutu Lekić je uputio Å”ut na gol gostiju sa 13-14 metara, Nikolić je uspeÅ”no intervenisao. Dva minuta kasnije ipak nije mogao niÅ”ta, Lakčević ga je sa dvadesetak metara rezantnim udarcem savladao za 3:0.

Gosti se tek tada bude i u roku od Å”ezdesetak sekundi prvo Grbović pogađa prečku sa preko 20 metara, a potom Hrnjaz sa ivice kaznenog prostora Å”utira tik kraj gola. Petrović je u 69. minutu mogao da kazni goste za promaÅ”aje, ali iako sam sa nekih 12 metara slabo cilja i loptu Å”alje pored stative.

Posle mrtvih dvadesetak minuta u nastavku Å”anse se ređaju kao na traci, Hrnjaz u 72. minutu sa 7-8 metara pogađa prečku, joÅ” jednom okvir gola spaÅ”ava domaće. Potom u 75. minutu Lakčević izlazi sam pred golmana gostiju koji mu brani Å”ut sa 5-6 metara razdaljine.

Odbrane su u ovom periodu utakmice totalno popustile. U 81. minutu i Stanković izlazi sam pred Nikolića, ali umesto u gol izabrao je da loptu poÅ”alje na zaÅ”titnu ogradu. Poslednju priliku na meču sam sebi je stvorio kapiten gostiju Petrović predriblavÅ”i dva igrača protivničke odbrane, ali kada se naÅ”ao ispred Gočmanca Å”utirao je pravo u njega.

ViÅ”e nego zalužena pobeda "optičara" možda je izražena previsokom razlikom, gosti sa Bulbuldera su se kasno probudili i počeli da igraju. Teleoptik u narednom 26. kolu ide do obližnjih Dobanovaca, a Zvezdara ugoŔćuje UŔće Novi Beograd.

TELEOPTIK - ZVEZDARA 3:0 (2:0)

STADION: FK Teleoptik. GLEDALACA: 100. GL.SUDIJA: Lakićević Nenad. POM.SUDIJE: RaŔčanin Aleksa i Majstorović Marko. STRELCI: Purić 8, U.Stojanović 30. i Lakčević 64.min (Teleoptik). ŽUTI KARTONI: Čermelj, Kekić, Purić i Lakčević (Teleoptik), Milićević, Grbović i S.Milanović (Zvezdara).

TELEOPTIK: Gočmanac, Stanković, Kekić, U.Stojanović, Subotić, Purić, Čermelj (Đurić), Lekić (Simović), Lakčević (Knežević), Petrović (L.Stojanović), Krstić.

ZVEZDARA: Nikolić, Zvizdić (Janković), Rak (Hrnjaz), Sarić, Milićević (N.Milanović), BeriÅ”a, VukićevićĀ  Vuković (Grbović), Karić (S.Milanović), Đorđević, Todorović.