06.03.2023 Stevan Davidović

Novobečejci do trofeja u 90. minutu

Posle dužeg vremena fudbaleri novobečejskog Jedinstva podarili su svojim navijačima jedan trofej, naime osvojili su Kup Fudbalskog saveza Grada Kikinda, pošto su na svom terenu u finalu pobedili Napredak iz Banatske Topole 2:1 (1:1).

Međutim Novobečejci do pobedničkog pehara nisu došli ni malo lako, pošto su u ekipi iz Banatske Topole imali ravnopravnog rivala. Gosti su prvi došli u vođstvo  u 19. minutu, kada je u kaznenom prostoru Branislav Koledin oborio Sašu Nikolića, a kazneni udarac sigurno izveo Šandor Sekereš za 0:1. Domaći su brzo uzvratili i izjednačili, golom novajlije Aleksandra Odžina, posle akcije u kojoj su učestvovali Veselinović i Vinović. U drugom poluvremenu gosti su se uspešno branili, a iz tog perioda beležimo slobodan udarac Nenada Vinovića, koji je uspešno odbranio Dušan Batančev. Kada su svi očekivali da će na stadionu kraj Tise gledati produžetke u najlepšoj akciji na utakmici, najpre je Batančev odbranio udarac Jovana Vrebalova, potom Uroš Veselinović povratno uposlio Nenada Vinovića, koji je sa nekih 20 metara uputio neodbranjiv projektil za konačnih 2:1 i veliku radost svog tima i domaćih navijača.

Jedinstvo – Napredak (BT) 2:1 (1:1)

Novi Bečej: Stadion kraj Tise. Gledalaca: 250. Sudija: Božidar Jonić (Kikinda). Strelci: Odžin u 21, Vinović u 90. za Jedinstvo, a Sekereš (iz jedanaesterca) u 19. minutu za Napredak. Žuti kartoni: Eremić, Vinović, Denis Salihović, Koledin (Jedinstvo), Selaković i Vasičin (Napredak).

Jedinstvo: Barkoci (Vlaškalin), Eremić, Odžin, Perić, Vinović, Veselinović, Denis Salihović (Stojanov), Mihajlović, Vrebalov, Koledin, Kovačev.
Napredak: Batančev, Vukmirović, Todorov, Sekereš (Sivčev), Jelača (Stanković), Nikolić (Barta), Đorić, Golušin, Mladenov, Selaković, Vasičin.

Piše: Stevan Davidović

Roham 4 : 0 1. Oktobar
Omladinac 4 : 0 SU Podgrmeč
Jedinstvo 1 : 0 Borac
Napredak 5 : 1 Terekveš
Proleter 1 : 5 Vojvodina