Derbi područne lige između Banata i Rusande bez pobednika

Iako je viđena rovovska borba na terenu, pred punim tribinama na Bagljašu, derbi kola  Područne lige između  ŽFK Banat i Rusande završen je bez pobednika rezultatom 0:0.

Prva prilika na meču viđena je u 15. minutu, kada je nakon prekršaja Savičića nad Martinovićem sudija Pečić dosudio faul, Petrov je izveo slobodan udarac sa 20 metara, pogodio rašlje golmana Mijatova koji je sjajno intervenisao, a na odbijenu loptu naleteo je Janjanin i proigrao Martinovića koji je glavom loptu poslao tik pored gola. Zapretio je u 20. minutu  Grban, ali je njegov šut odbranio golman Rusande Mijatov.

Gosti su prvi put zapretili u 28. minutu, kada je Maljukan, nakon solo prodora po levoj strani, uputio šut sa 12 metara, ali je njegov udarac zaustavio golman Baćan. U 38. minutu povukao je Maljukan brzu kontru za goste, proigrao Stevanova po desnoj strani koji je u petercu pronašao Vukoja, ali je njegov siguran pogodak  sprečio odlični Baćan.

Na početku drugog poluvremena prvu priliku imao je Živanov, koji je nakon kornera Stankovića, loptu glavom poslao tik pored gola.  U 66. minutu Šarenac centrira za Vukoja koji na drugoj stativi glavom gađa suprotan ugao, ali je opet bio na visini zadatka  raspoloženi Baćan i sprečio pogodak.

Imali su priliku domaći, u 70. minutu, kada je Tatić nakon solo akcije po levoj strani sa 5 metara uputio šut, ali na sreću  Melenčana pored gola. Do kraja utakmice nastavila se rovovska borba na terenu, ali bez pogodaka za konačnih 0:0.

ŽFK BANAT: Baćan, Savičić, Janjanin, Grban, Tatić, Ružin, Martinović, Štrbac, Buratović, Pulić, Petrov. Zamenici: Protić, Radičević, Krasić, Oljača, Majkić, Marković i Bretšnajder.

RUSANDA: Mijatov, Prec, Davidov, Oljača Nj., Šarenac, Anović, Vukoje, Stanković, Maljukan, Stevanov, Čokulov. Zamenici: Živanov, Janković, Radojev, Češljarev i Marinac.