24.01.2023 Administrator

Novobečejci u finalu Kupa Vojvodine

KMF Tisa Novi Bečej - foto: Stevan Davidović

Klub malog fudbala Tisa iz Novog Bečeja, posle tri godine ponovo će igrati u finalu Kupa Vojvodine, pošto je u polufinalu ovog takmičenja, pred svojim navijačima, pobedila Omladinac iz Novih Banovaca 4:3 (2:2). Novobečejci će tako imati priliku da ponove uzspeh iz 2020. godine, kada su pobedom protiv Novog Sada (6:1) osvojili ovaj trofej.

Do finala Novobečejci nisu došli ni malo lako, pošto im je ekipa iz Novih Banovaca bila u većem delu utakmice ravnopravan rival. Domaći su poveli autogolom Borisa Medića u 5. minutu, da bi samo minut kasnije Uroš Milešević uspeo da izjednači (1:1). Novajlija u taboru Trise, Dragoljub Vasić u 9. minutu doneo je svom timu novu prednost, ali je Miloš Stikić u 16. minutu izjednačio (2:2) što je bio rezultat u poluvremenu.

U nastavku Tisa golom Miodraga Pelengića u 21. minutu dolazi do prednosti, ali je Milešević svojim drugim golom doneo izjednačenje (3:3). Rezultatska neizvesnost trajala je sve do 29. minuta kada je Ilija Erdeljan posle lepe akcije doneo prednost (4:3) domaćem timu, koji je sigurnom igrom tu prednost i sačuvao.

U finalu Kupa Vojvodine Novobečejci će igrati protiv vodeće ekipe Druge lige KMF SAS iz Zrenjanina, ali još nije poznato mesto gde će se finale igrati.

TISA – OMLADINAC 4:3 (2:2)

Sportska hala Jedinstvo u Novom Bečeju. Sudije Kuzmanović (Kula), Simendić (Mol), Marjanov (Srbobran). Delegat: Boris Pravilović (Vrbas). Strelci: 1:0 Medić 5. minut (autogol), 1:1 Milešević 6, 2:1 Vasić 9, 2:2 Stikić 16, 3:2 Pelengić 21, 3:3 Milešević 24, 4:3 Erdeljan 29. minut. Žuti kartoni: Pelengić, Ikrašev (Tisa), Denić (Omladinac).

TISA: RADOSAVLJEV, ĐUKIĆ, PELENGIĆ, DRAŽIĆ, LETIĆ, Ćurčić, Popov, Vasić, Ikrašev, Ž. Kobiljski, Erdeljan (Trener: Mita Kobiljski)

OMLADINAC: STOJNIĆ, STIKIĆ, TURČINOVIĆ, MEDIĆ, MILEŠEVIĆ, A. Drča, Denić, Vujičić, M. Drča, Sretenović (Šef stručnog tima: Nikola Cvjetićanin)

Piše: Stevan Davidović

Kraljevićevo 7 : 4 Full Feel
Leteći Holandjanin 5 : 0 Indians 2013