12.03.2023 Stevan Davidović

"Holanđani" lako preleteli Tisu

Detalj sa utakmice - foto: Stevan Davidović

Derbi 12. kola Futsal lige Vojvodine, između novobečejske Tise i Letećeg Holanđanina iz Vrbasa protekao je u znaku gostujuće ekipe, koja je ubedljivom pobedom 1:7 (0:3) potvrdila da je sa pravom na prvom mestu i jedini kandidat za plasman u Drugu futsal ligu Srbije.

Ispitivanje snaga i rezultatska neizvesnost trajala je sve do 15 minuta, da bi tada gosti za samo tri minuta ostvarili ubedljivu prednost (0:3), golovima Luke Dragnića, Predraga Petrovića i Vukašina Vujovića, što je bio i rezultat u poluvremenu. Oslabljeni sastav domaćih, lišen nekoliko igrača prve postave, uspeo je u nastavku da u 24. minutu golom Lazara Letića  smanji na 1:3, što je samo donelo lažnu nadu da mogu doći do preokreta. Nakon toga „Holanđani“ su veoma brzo, golom Andreja Šmita u 27. minutu povećali na 1:4,  da bi se potom još jednom u listu strelaca upisali Luka Dragnić i Predrag Petrović, a konačan rezultat (1:7) postavio je autogolom Borislav Ikrašev u poslednjem minutu ovog susreta.

U 13. kolu na programu su ponovo samo dve utakmice. Najzanimljiviji susret očekuje se u Vršcu gde Forum dočekuje Leteći Holađanin, dok u Subotici igraju Full Feel i Indians 2013 iz Inđije. Slobodni su Tisa, Omladinac iz Novih Banovaca i Kraljevićevo iz Kačareva.

Tisa – Leteći Holanđanin 1:7 (0:3)

Novi Bečej: Sportska hala Jedinstvo. Sudije Branko Grmuša (Petrovaradin), Nemanja Ranković (Jarak), Đoka Simendić (Mol). Delegat: Nemanja Bošković (Novi Sad). Strelci: Letić u 24. za Tisu, a Dragnić u 15, 32, Petrović 16, 35, Vujović 17, Andrej Šmit 27, Igrašev (autogol) u 40 minutu za Leteći Holanđanin. Žuti kartoni: Dražić, Lazarević (Tisa), Vujović (Leteći Holanđanin).

Tisa: Ćurčić, Ž. Kobiljski, Mesaroš, Dražić, Letić, Radosavljev, Lazarević, Vinović, Vasić, Igrašev

Leteći Holanđanin: Marinković, Martin Šmit, Radović, Lazetić, Dragnić, Andrej Šmit, Petrović, Vujović, Kostelnik

Piše: Stevan Davidović

Tisa 1 : 7 Leteći Holandjanin
Omladinac 11 : 5 Kraljevićevo