Visok poraz Radničkog, polusezona za zaborav

Fudbaleri Radničkog, u poslednjem kolu jesenjeg dela prvenstva  doživeli su poraz od gostiju iz Novih Banovaca sa ubedljivih 1:7. Ekipa nekadašnjeg kapitena Partizana Nikole Drinčića prikazala je odličnu igru i zasluženo slavila na stadionu kraj "Skrobare".

Već u 5. minutu kapiten Igor Ležaić doveo je Novobanovčane u vođstvo. Posle duge lopte Vladimira Arsovića i driblinga i asistencije Marka Stojanovića, Ležaić je doneo prednost. Dva minuta kasnije, udarac Marka Vučetića, sa 30. metara, na prazan gol, otišao je pored gola, da bi, u 14. minutu, Ležaić udvostručio prednost. Defanzivci Zrenjaninaca su pogrešili i kad je lopta došla do Ležaića, znalački je lobovao golmana Milovana Lekića – 2:0. Pogodio je kapiten gostiju i dva minuta kasnije, ali je pogodak poništen zbog ofsajda. Ležaić je u 19. minutu bio u ulozi asistenta, zagradio se ispred kaznenog prostora, odigrao povratnu ka Vučetiću, čiji je udarac završio u uglu za - 3:0.

Snažnim presingom gosti su stvarali probleme Zrenjanincima, koji su, kroz pas igru, pokušavali da uspostave ravnotežu. Jovan Runjevac je bio sam ispred golmana Bojana Kneževića i šutirao pored gola, uzvratio je promašajem Stojanović, da bi, u 37. minutu, mladi Jovan Rosić, načeo mrežu Novobanovčana. Povratnu loptu kapitena Nikole Krstinića, Rosić je smestio u ugao. Malo kasnije, na centaršut Luke Mićića, iz prekida, golmanu Lekiću lopta je ispala i Stojanoviću nije bilo teško da uveća prednost gostiju.

U nastavku je nastavljeno sa žustrom igrom, šut Marka Mastila išao je pod prečku, a Knežević je loptu skrenuo u korner. U 72. minutu, posle kornera Radničkog, usledila je kontra u kojoj je Vučetić spojio Mićića sa poslednjim bedemom domaće ekipe i nije mu bilo teško da prevari Lekića za – 1:5. Malo zatim, na korner Mićića, rezervista Predrag Popadić povio je rezultat, a u finišu meča, iskusni Vučetić je, odbijenu loptu, smestio glavom, iza Lekićevih leđa, za ubedljivih 1:7.

RADNIČKI ZRENJANIN:Lekić, Runjevac, Janjatović, Mastilo, Krstinić, Stevanović. Maoduš,  Baćvanski, Rosić. Šemić i Turkulj. Zamenici igrača: Nosalj, Marković, Jeluć  Krasić, Vujović, Kovačević i Markoski.

OMLADINAC:Knežević, Misić, Arsović, Perošević, Maksimović, Mićić  Vučetić, Jovanov, Biočanin, Ležaić i Stojanović. Zamenici igrača: Đokić, Popadić, Simonović, Stevanović, Subotić, Rakić i Ivančević.

Naftagas 0 : 1 Podunavac
Tekstilac 5 : 1 Dinamo 1945
1. Maj Ruma 4 : 0 Jedinstvo
Radnički (Zr) 1 : 7 Omladinac
Bečej 1918 5 : 0 Stanišić
Hajduk 1912 1 : 1 Tisa