Ušće Novi Beograd uzelo bod na Brodarcu

Novobeogradske komšije, na zatvaranju jesenje polusezone, utakmicu su počele oprezno. Na prvu zanimljivu situaciju čekalo se do 21. minuta kada je golman domaćih Marić padom u noge osujetio Novića u nameri da postigne pogodak.

Ušće u vođstvo stiže u 31. minutu, Aćimović je iz slobodnog udarca sa 18 metara "ubio pauka", Marić nije stigao ni da se pomeri. Gosti su mnogo bolji, u 38. minutu Panović je odigrao dupli pas sa Novićem i potom dobro zagrejao dlanove Marića šutem sa desetak metara udaljenosti.

Brodarac do izjednačenja stiže iz jedine prilike u 44. minutu, centaršut  Manića preleteo je sve igrače, na metar od druge stative se usamljen našao kao iznikao iz zemlje Jovićević i glavom loptu smestio u gol.

Kontroverzna situacija desila se u 56. minutu. Dosuđen je ofsajd u korist Brodarca, golman je spustio loptu i šutnuo nogom napred, protivnički igrač Aćimović je prihvatio i poslao u mrežu. Bunili su se domaći igrači želeći da opravdaju očiglednu grešku svog golmana pravdajući se neispravno izvedenim indirektnim idarcem, sudija utakmice je ostao pri svojoj odluci da prizna pogodak, reklo bi se s pravom.

Racionalnom igrom u nastavku gosti održavaju prednost, poziciono su se dobro namestili i uspešno čuvaju prilaze svom golu. Međutim u 72. minutu pažnji im je ponovo izmakao Jovićević i sa penaltika izjednačio na 2:2. Gosti više žele pobedu, a u 76. minutu Panović posle lepog dodavanja Minića biva zamalo neprecizan sa 12 metara. Nisu imali sreće ni u 85. minutu kada je Minićev šut sa ivice kaznenog prostora završio koji centimetar kraj leve stative gola domaćih.

I pored bolje igre Ušće Novi Beograd je izvukao samo remi, sa danas indisponiranim momcima iz Brodarca. U 16. kolu na proleće Brodarac će ugostiti Prvu iskru, dok Ušće Novi Beograd gostuje Torlaku.

BRODARAC - UŠĆE NOVI BEOGRAD 2:2 (1:1)

STADION: FK Brodarac. GLEDALACA: 50. GL.SUDIJA: Peković Petar. POM.SUDIJE: Šoškić Tihomir i Božić Dejan. STRELCI: Jovićević 44. i 72.min (Brodarac), Aćimović 31. i 56.min (Ušće NB). ŽUTI KARTONI: Ilić i Miljković (Brodarac), Goranović, Hiti, Govedarica i Panović (Ušće NB).

BRODARAC: Marić, Lekić, Miljković, Lazić, Ilić, Jovićević, Zečević, Manić (Tejić), Radojičić, Maljukan (Bojović), Atanasijević (Vukosavljević).

UŠĆE NOVI BEOGRAD: Blagojević, Đapa (Mrdak), Nikolić, Hiti, Govedarica, Janićijević, Vesić, Aćimović (Goranović), Nović (Borović), Spasojević (Minić), Panović (Milićević).

Prva iskra 1 : 2 Budućnost
Brodarac 2 : 2 Ušće Novi Beograd
Torlak 0 : 2 Teleoptik
Radnički (O) 0 : 1 Zvezdara
Zemun 3 : 0 Borac
Jedinstvo 0 : 0 Sinđelić