Pobeda fudbalera Sloge iz Lozne posle preokreta za visoko četvrto mesto na tabeli

U poslednjoj utakmici pred svojim navijačima u ovoj polusezoni fudbaleri Sloge su u Lozni posle preoktera savladali vrlo dobru ekipu Parunovca.

Od starta utakmice se videlo da su gosti došli da odbrane svoj gol i da iz kontranapada pokušaju da učine nešto vise. Fudbaleri domaće ekipe su vršili konstantan pritisak pred golom Parunovca i u prvih 15 minuta svu stvorene tri izgledne prilike za postizanje pogodka za vodjstvo. Najbolju priliku u ovom period propušta Pećerić u 15. minutu kada je odličan pas uputio  Velisavljević, a Pećerić posle dobrog prijema loptu šalje tik pored stative. Posle propuštenih prilika, kako to obično biva, sledi kazna. Naime u 21. minutu neshvatljiva pasivnost odbrane domaćih. Centaršut sa desne strane je uputio Stankić u šesnaestercu na 5-6 metara se našao sam Milovanović kome nije bilo teško da savlada nemoćnog Savića. Posle samo 6 minuta, dakle u 28. minutu novi šok za favorizovanog domaćina. Korner sa desene strane je izveo Milovanović a na pet metara od gola je sam Lazarević koji smešta loptu u mrežu za velikih 0:2 i veliku radost gostiju. Šokirani domaći fudbaleri su nastavili sa jalovim napadima, a sticao se utisak da mnogo žure i u toj žurbi dosta greše. I onda u 44. minutu jednu nabačenu loptu u kaznenom prostru Parunovca prima Mladenović, a neko iz odbrane gostiju kasni sa startom i mesto u loptu udara po nozi igrača Sloge. Sudiji Miniću nije preostalo ništa drugo nego da pokaže na belu tačku. Precizan sa kreča je bio Velisavljević koji vrfaća nadu domaćim igračima I malobrojnim navijačima da se može do preokreta. Bilo je to sve u prvom poluvremenu.

U drugo poluvreme domaći igrači ulaze rešeni da preokrenu rezultat i obraduju svoje navijače na zatvaranju polusezone na svom stadionu. U nizu lepih akcija i udaraca lopta je završavala pored gola ili je odlični golman Lazarević branio. I onda jedan odličan prodor Marka Kovačevića po levoj strani lopta dolazi do Milojevića koji vara svog čuvara i odlično šutira. Lopta bi verovatno završila u mreži, ali joj se nap utu isprečila ruka jednog odbrambenog igrača Parunovca i Minić pokazuje ponovo na belu tačku. I ovoga puta siguran izvodjač je Velisavljević koji poravnava rezultat. Od tog momenta se primetio umor gostujućih fudbaleta koji vise nisu imali snage za neki kontranapad, već su se opredelili za odbranu. Goste je u dva navrata spasio vlo dobri Lazarević koji je odbranio dva vrlo kvalitetno izvedena slobodna udarca od strane Petrovića. Najbolju priliku za vodjstvo je propustio ponovo Pećerić koji je izašao oči u oči sa Lazarevićem I kada je trebalo da plasira loptu u ugao one je opalio po njoj i promašio. Fizička sprema je došla do izrašaja u 84. i 90. minutu utakmice. Napre se Andrija Pećerić iskupio za promašaje tako što je uzeo loptu nanizao nekoliko protivničkih igrača i odličnim udarcem smestio loptu u mrežu za vodjstvo I radost domaćih igrača i navijača. Zatim je promašaje naplatio i Petrović koji je uputio jak i precizan udarac da golman gostiju nije imao vremena ni da reaguje. Tako su domaćini teže neko što se očekivalo upisali nova tri boda za visoko četvrto mesto na tabeli prve  okružne lige Rasinskog okruga.

U poslednjem kolu polusezone Sloga gostuje u Lomnici ekipi 13. april, a Parunovac dočekuje Slogu iz Ćićevca.

Sloga (L)  -  Parunovac  4:2  (1:2)

Stadion kraj Morave u Lozni, gledalaca 50. Sudija Goran Minić (Kruševac)  7. Strelci: Velisavljević u 44. i 64. (oba iz penala), Milojević u 84. i Petrović u 90. za Slogu, a Milovanović u 22. i P.Lazarević u 28. za Parunovac. Igrač utakmice: Velisavljević.

Sloga (L): Savić 7, S.Nedeljković 7, Milošević 7 (od 87 D.Vasiljević), Petrović 7, Pećerić 7, Mladenović 7, Milojević 7, N.Nedeljković 7 (od 73 Milosavljević), MšKovačević 7, Ma.Kovačević 7, Velisavljević 7,5.

Parunovac: S.Lazarević 7, Jovanović 6,5, Milošević 6, Vukadinović 6, Milovanović 6,5, Stankić 6,5, Šošić 6,Pavlović 6, Gligorijević 6, P.Lazarević 6,5, Vukadinović 6 (od 43 Drašković 6).

Sloga (L) 4 : 2 Parunovac
Sloga (Ć) 4 : 1 Trudbenik
Temnić 1924 2 : 0 FUD
Mačkovac 3 : 4 Rubin
Čitluk 0 : 2 Bošnjane
Gornji Stepoš 5 : 0 Polet 57