31.10.2022 Stevan Davidović

Novobečejcima derbi srednjeg Banata

U 6. kolu Rukometne lige Vojvodine, ekipa novobečejskog Jedinstva zabeležila je treću prvenstvenu pobedu, protiv veoma dobre ekipe Hercegovine iz Sečnja. Do pobede u derbiju srednjeg Banata izabranici trenera Mihajla Petkovića nisu došli ni malo lako, jer se ekipa Momira Rnića nije predavali ni kada jebila sedam golova u zaostatku. Gosti iz Sečnja su odlično otvorili utakmicu, poveli su 2:0, ali su Novobečejci ubrzo preuzeli inicijativu i u desetom minutu imali vođstvo 9:7, a potom lagano povećavali prednost da bi na odmor otišli spokojni sa četiri gola viška (19:15).

Kao i na startu gosti su silovito startovali u drugom poluvremenu i u 40. minutu ozbiljno zapretili (23:21), međutim to je bilo samo trenutno opuštanje domaćih, koji su u završnicu ušli sa lepom prednošću (31:24) koju su znalački čuvali da bi na kraju zabeležili pobedu 35:30. Za igrača utakmice proglašen je Strahinja Ristić, a pored njega istakli su se Ivan Spasojev, Milan Labus, Ivan Crnjin i kapiten Đorđe Vujackov, dok su u ekipi iz Sečnja dominirali Veljko Kuburović i Ognjen Sovrlić.

U sedmom kolu Jedinstvo igra u Futogu sa ekipom Metalca, dok Hercegovina dočekuje Mladost TSK iz Bačkog Jarka.

Jedinstvo - Hercegovina 35:30 (19:14)

Sportska hala Jedinstvo. Gledalaca 250. Sudije: Martinović (Novi Sad), Ćirković (Bačka Palanka). Sedmerci: Jedinstvo 5 (4), Hercegovina 3 (3). Isključenja: Jedinstvo 10, Hercegovina 6 minuta.

JEDINSTVO: M. Gligić, J. Ristić 1, Vujackov 3, Crnjin 4, Skuban, U. Gligić, Musić, S. Risitić 9 (4), Macura 3, Krivokapić 2, Labus 4, Spasojev 5, Antonović 4, Radin, Živkov

HERCEGOVINA: Čanković 1, Sovrlić 8, Popović 1, Lisov, Popara, Šaru, Milošević, Vučković 1, Kuburović 10 (2), Jovanov 3, Vukoje 4 (1), Kereši 2

Tekst i foto: Stevan Davidović

Slavija 33 : 35 Metalac
Jedinstvo 35 : 30 Hercegovina
Mladost TSK 40 : 34 Nova Pazova 1957
Lavovi BP 29 : 25 Potisje Pleteks
Banatski Karlovac 32 : 28 Radnički 1958