"Raba" skliznula u provaliju sa Careve ćuprije

Momci sa Careve ćuprije su minulog vikenda pobedili Torlak i svrgnuli ga sa čela tabele, a ovog im je u goste stigao fenjeraš iz Obrenovca. Domaći su od starta uspostavili apsolutnu dominaciju na terenu. Na isteku 3. minuta Stojanović je sa 16 metara uputio jak udarac ka golu gostiju, zamalo neprecizno. U 10. minutu posle udarca iz ugla za domaće, najviši u buketu igrača je Đermanović, ali je neprecizan sa razdaljine od 5-6 metara.

Držao se dobro Radnički, Đokić umalo nije iznenadio njihovog golmana u 27. minutu, šutirao je u donji desni ugao sa desetak metara, Antić se ispružio i loptu izbio u korner. Minut kasnije na centaršut Andrića neprecizan je Milisavljević, sa svega 5 metara loptu je poslao visoko iznad gola Obrenovčana.
Igrao se 30. minut kada su gosti najzad poklekli, lep volej Đokića sa 17 metara završio je ispod ruku nemoćnog Antića. Domaći nastavljaju sa atacima, a Milisavljević ne koristi sjajan pas Đokića u 39. minutu, uspešniji je bio gostujući golman odbranivši mu šut sa 7-8 metara razdaljine. Mlađani igrači iz Obrenovca, kojima najstariji igrači imaju tek 22. godine, nisu nijednom ugrozili protivnički gol u prvom poluvremenu, velika sreća po njih je što im se mreža zatresla samo jedanput.

Gosti su u nastavku ušli odlučnije u meč, a Radovanović u 50. minutu prvi put preti golmanu domaćih, kada je njegov udarac sa 18 metara završio tik kraj stative. Otvorenu igru gostiju umalo u 56. minutu nisu kaznili domaći igrači u brzoj tranziciji. Deljanin je uposlio strelca jedinog gola Đokića, a ovaj sa 6 metara šutira pravo u golmana Antića.

Potom je nastupio period igre bez većih aktivnosti, međusobno nadmudrivanje na sredini terena. Kraj neizvesnosti zbio se u 80. minutu, Đokić u kontranapadu upošljava Deljanina koji rutinski rešava situaciju jedan na jedan. Poslednji lep detalj na utakmici zabeležen je u 89. minutu, Andrić je iz slobodnog udarca sa 18 metara pogodio prečku gostujućeg gola. Zaslužena pobeda "sokolova", dok gosti osim borbenosti ništa drugo nisu prikazali. U 13. kolu naredne subote Baskovci idu na noge Zemunu, a Radnički dočekuje Sinđelić.

BASK TEK - RADNIČKI (OB) 2:0 (1:0)

STADION: FK BASK. GLEDALACA: 50. GL.SUDIJA: Živković Uroš. POM.SUDIJE: Majstorović Marko i Zimonjić Stefan. STRELCI: Đokić 30. i Deljanin 80.min (BASK TEK). ŽUTI KARTONI: Simeunović i Radovanović (Radnički Ob).
BASK TEK: Knežević, Đermanović, Lukić, Andrić (Andić), Pavlović, Šljivić, Bibić (Jovanović), Đokić (Petrović), Stojanović, Milisavljević (Milošević), Avramović (Deljanin).
RADNIČKI (OB): Antić, Simeunović (Zelić), Ristić, Milanović, Stjepanović, Bojović (Točilovac), Milovanović, Ivanović (Vuleta), Mrvić (Pavlović), Miletić (Šućur), Radovanović.

Budućnost 5 : 1 Studentski grad
BSK Borča 0 : 1 Jedinstvo
OFK Beograd 0 : 0 Zemun
BASK TEK 2 : 0 Radnički (O)
Sinđelić 4 : 1 Torlak
Borac 1 : 6 Brodarac