Jedinstvo
Budućnost
Samo remi plavo-belih u gradskom derbiju
30.10.2022 OFK Beograd

Duel dva najtradicionalnija tima u Ŕampionatu u kom se danas ova dva tima takmiče je doneo očekivanu neizvesnost, ali i propuŔtenu priliku da naŔ tim po svemu prikazanom zasluženo uknjiži nova tri boda. Na kraju, oba tima su uzela po jedan osvojeni bod, bez ijednog postignutog pogotka. OFK Beograd - Zemun 0-0.

Po predivnom ambijentu, gde su ton celom događaju dali navijači oba tabora, po sunčanom vremenu i pred preko 1000 gledalaca, viđena je otvorena igra i dosta Å”ansi pred golom gosta.Ā Prvo poluvreme je bilo izjednačeno. Zemun je delovao u pojedinim trenucima kao konkretniji tim, ali nismo videli previÅ”e Å”ansi pred oba gola.

U nastavak igre OFK Beograd je uÅ”ao silovito! Zaista je neverovatno kako nisu uspeli da realizujuĀ barem jednu, od toliko Å”ansi pred golom Mitrovića. Prilike su se ređale kao na traci. Najveći broj njih je propustio Bajić koji je pokazao veliku želju, ali nije imao zavrÅ”ni pas.Ā

Nakon 90 odigranih minuta meča srećniji su itekako bili Zemunci. Uspeli su da odbrane svoj gol i zadržali su tri boda prednosti nad Romantičarima.

Već u sredu je na programu utakmica protiv Brodarca u okviru Kupa Beograda, a narednog vikenda plavo-beli gostuju u Surčinu domaćem Jedinstvu.Ā