Budućnost
Torlak
Brodarac
Zemun posle preokreta stigao do tri boda

Studentski grad posle poraza u sredu, kada ih je u zaostaloj utakmici pobedio Torlak, dočekuje pretendenta na viÅ”i rang iz gornje varoÅ”i u za njih nezgodnom trenutku. Nisu se doduÅ”e ni Zemunci proslavili u prethodnom kolu izgubivÅ”i kod kuće od surčinskog Jedinstva.Ā
Posle početnog ispitivanja snaga Zemun se prvi otvorio, a u 14. minutu je lako mogao doći i do vođstva. Lazović je uzeo loptu na centru i stuÅ”tio se preko krila sve do korner zastavice, onda uputio sjajan centarÅ”ut u srce kaznenog prostora odakle je MiloÅ”ević Å”utirao glavom, stativa je spasila domaći tim. U jeku napada gosti primaju gol iz polu kontre u 26. minutu. Dacić je sa poprečne linije zavrnuo loptu na 10 metara gde se naÅ”ao usamljeni Å ljukić i neometan je smestio u mrežu Zemuna.

Do zasluženog izjednačenja Zemunci stižu u 33. minutu. Posle idealnog centarÅ”uta Ivana Stojanovića, MiloÅ”ević je ovaj put bio prisebniji i glavom loptu smestio u levi donji ugao nemoćnog Terzića. Zemun nastavlja sa atacima, a u 40. minutu je viđen lep prizeman Å”ut Dakića, lopta je otiÅ”la kraj same stative gola domaćih. Poslednju priliku za goste u prvom poluvremenu nije iskoristio Lazović u 45. minutu, Å”utirao je glavom sa 7-8 metara pravo u naručje Terzića.

Entuzijazam ekipa kao da je ostao u svlačionici, ritam u nastavku je slabijeg inteziteta. Gosti viÅ”e žele 3 boda, ali "studenti" taktički zatvorenom igrom ne dozvoljavaju gostima da ozbiljnije ugroze njihov gol. Prvi udarac u okvir gola uputio je u 70. minutu Lazović, golman domaćih je uspeÅ”no intervenisao. PokuÅ”ao je i Simić u 72. minutu glavom sa 13 metara, ali ponovo je to bio lak plen za raspoloženog Terzića.Ā

Da se upornost ipak isplati pokazali su Zemunci postigavÅ”i toliko željeni pogodak u 76. minutu. Lazović je kao na tacni ostavio loptu Simiću pa ovom nije bilo teÅ”ko da sa nekih 12 metara savlada golmana domaćih. Mogli su domaći posle samo 3 minuta da uzvrate, Mrđenović je sa 7-8 metara pogodio spoljni deo mreže rivala iz gornje varoÅ”i. Poslednju priliku na meču je imao Simić u 87. minutu kada je propustio da uveća prednost, njegov Å”ut sa 10 metara iskosa Terzić je odbranio nogom.

Na kraju, Zemun je doÅ”ao do vredna 3 boda u borbi za prvo mesto protiv izuzetno neugodnog Studentskog grada. Narednog vikenda na programu je 11. kolo kada će Studenti u goste do obližnjeg Surčina, dok Zemun dočekuje komÅ”ije sa suprotne obale Dunava, BSK iz Borče.

STUDENTSKI GRAD - ZEMUN 1:2 (1:1)

STADION: FK Bežanija. GLEDALACA: 200. GL.SUDIJA: Okanović Jovan. POM.SUDIJE: Ljubojević Bogdan i Stojanac Aleksandra. STRELCI: Å ljukić 26.min (St.grad), MiloÅ”ević 33. i Simić 76.min (Zemun). ŽUTI KARTONI: Gavrilović, Kuzmanović, Mrđenović, Janković i Å ljukić (St.grad), I.Stojanović, Đalović i L.Ristovski (Zemun).
STUDENTSKI GRAD: Terzić, Å oÅ”ević, Lazarević, Lukić, Milanović, Å ljukić, Kuzmanović (Janković), Dacić, Jovanović (Gavrilović), Stefanović (Mrđenović), Stokić.
ZEMUN: V.Mitrović, Vukić (P.Stojanović), I.Stojanović, Pantazis (L.Ristovski), Đalović, MiloÅ”ević, Kiso, Lazović, J.Mitrović, Dakić (N.Ristovski), Mikan (Simić).