Derbi kola u Zaječarskoj okružnoj ligi opravdao sva očekivanja

Susret dve ekipe iz grada na dva Timoka u zaječarskoj okružnoj ligi koji je okarakterisan kao derbi kola opravdao je sva očekivanja. (Ne)očekivano veliki broj ljubitelja fudbala, po izuzetno lepom vremenu, izašlo je na Kraljevicu da pogleda duel između prvoplasirane FSU Kraljevice koja ima maksimalan učinak i ekipe OFK 019 koja je na visokom trećem mestu na tabeli. Viđeno je pet efektnih golova ali se strasti nisu smirivale čitavih 90 minuta tako da je sudijska trojka predvođena Jovanom Jonićem imala pune ruke. Arbitar iz Knjaževca je podelio čak deset žutih kartona.

Prvu priliku na meču imali su domaći igrači u 28. minutu preko Kevina Shaffera ali je golman Mladen Pivljanin fenomenalno reagovao i spasio svoju mrežu. U narednom napadu Vasko Manojlović se odlično snašao u šesnaestercu Kraljevice i zatresao mrežu golmana Kraljevice Mladena Miladinovića za 0:1. Nisu se domaći igrači predavali posle primljenog gola već su krenuli još ofanzivnije što je urodilo plodom u 34. minutu igre. Odličan udarac Milana Gligorijevića iz šesnaesterca završio je u same rašlje gola golmana gostiju za izjednačenje 1:1. Samo što su gosti krenuli sa centra Vasko Manojlović je probio po levoj strani i asistirao do Nemanje Jovanovića, najboljeg strelca Zaječarske okružne lige, koji je sa lakoćom postigao svoj 20 pogodak a drugi na današnjoj utakmici za svoj tim 1:2.

U drugom poluvremenu je znatno pao tempo utakmice a viđena je i očigledna nespremnost većine igrača da u kontinuitetu igraju svih 90 minuta. Međutim izabranici Jugoslava Prvulovića kao da su više želeli pobedu i to je na kraju presudilo. Na sredini terena su najveći teret podneli vezisti FSU Kraljevice Stefan Radović i Kevin Shaffer koji su malo više mogli da trče od ostalih. U 65. minutu štoper OFK 019 Predrag Pavlović je pogrešio u svom šesnaestercu a Marku Žikiću nije bilo teško da sa peterca matira golmana Mladena Pivljanina za novo izjednačenje 2:2. Ređale su se šanse jedna za drugom sve do 73. minuta kada je Kevin Shaffer najbolje reagovao na centaršut sa leve strane i postigao treći gol za svoj tim 3:2. Pred kraj meča je Stefan Radović volej udarcem pod prečku mogao da poveća prednost FSU Kraljevice ali je Mladen Pivljanin odličnom paradom spasao svoj gol i pokazao klasu.

Još samo tri kola ima u jesenjem delu prvenstva u Zaječarskoj okružnoj ligi a tri ekipe su se izdvojile kao najozbiljniji kandidati za ulazak u viši rang. Pored današnjih aktera tu je i drugoplasirani Trebič iz Sokobanje koji narednog vikenda gostuje ekipi OFK 019 a u poslednjem 13. kolu 12. novembra FSU Kraljevici takođe u Zaječaru.

FSU KRALJEVICA – OFK 019 3:2 (1:2)

ZAJEČAR: Pomoćni teren br.2 na Kraljevici. Gledalaca 150. Glavni sudija: Jovan Jonić (Knjaževac), pomoćnici: Maja Milojković (Zaječar) i Dušan Stojadinović (Zaječar). Strelci: Vasko Manojlović u 30. minutu, Nemanja Jovanović u 35. minutu (OFK 019), Milan Gligorijević u 34., Marko Žikić u 65. i Kevin Shaffer u 73. minutu (FSU Kraljevica). Žuti kartoni: Nenad Janković, Predrag Pavlović, Miša Stamenković, Nemanja Jovanović, Martin Bućan, Andrija Stanisavljević (OFK 019), Marko Ćosić, Kevin Shaffer, Stefan Radović i Mladen Miladinović (FSU Kraljevica)

FSU KRALJEVICA: Miladinović, Ćosić, Radović, Dinić, Aleksić (Radanović), Gligorijević, Žikić (Tasev), Brkić, Jelenković, Shaffer, Tomić (Denić)
OFK 019: Pivljanin, Janković, Pavlović, Todorović, Stamenković, Manojlović (Savić), Stojanović (Stanisavljević), Jovanović, Nikolić, Andrejević, Bućin (Stanojević)

Osnić 0 : 0 Graničar
FSU Kraljevica 3 : 2 OFK 019
Trebič 3 : 0 Malinik
Kosovo 3 : 0 Omladinac
Sloga 3 : 0 Hajduk
Rudar Vrška Čuka 0 : 0 Midžor