Pobeda FSU Kraljevice, poslednje kolo rešava pitanje prvaka Zaječarske okružne lige

FSU Kraljevica je rutinski stigla do važna tri boda protiv gostiju iz Osnića. Izabranici trenera Jugoslava Prvulovića već su na poluvremenu imali prednost od 3:0 pa su u drugom delu igre šansu dobili rezervisti. Domaći su od prvog sudijskog zvižduka imali potpunu inicijativu pa su se šanse ređale kao na filmskoj traci. Prvi gol na meču viđen je u 25. minutu. Marko Žikić je poslao idealan centaršut ka Kevinu Šaferu koji glavom šalje loptu u nebranjeni deo mreže golmana Oštreljanovića. Deset minuta kasnije Boban Đokić solo prodorom udvostručio je prednost domaćina, a ubzo zatim u strelce se upisao i prvi strelac Zaječarske okružne lige Nikola Aleksić pa se rezultatom 3:0 otišlo na odmor.

Na samom startu drugog poluvremena domaći su četvrti put zatresli mrežu gostiju, a drugi gol na meču postigao je Nikola Aleksić dok je drugu asistenciju upisao Marko Žikić koliko je imao i Kevin Šafer na ovom meču. U 69. minutu nakon centaršuta Velibora Lazarevića u šesnaestercu se najbolje snašao Dalibor Jelenković koji je udarcem glavom matirao golmana domaćih. Dvadeset minuta kasnije upravo golman Mladen Miladinović bio je neoprezan u svom kaznenom prostoru pa je glavni sudija pokazao na belu tačku. Siguran egzekutor bio je Miloš Stančić za konačnih 4:2.

U narednom kolu FSU Kraljevica gostije lideru Trebiču u Sokobanji u meču sezone gde im jedino pobeda garantuje titulu prvaka Zaječarske okružne lige.

FSU KEALJEVICA -  OSNIĆ 4:2 (3:0)

ZAJEČAR: Pomoćni teren na Kraljevici. Gledalaca: 100. Glavni sudija: Nemanja Orsovanović (Boljevac). Strelci: Kevin Šafer u 25., Boban Đokić u 35. i Nikola Aleksić u 37. i 48. minutu (FSU Kraljevica); Dalibor Jelenković u 69. i Miloš Stančić u 89. iz penala (Osnić). Žuti kartoni: Miodrag Milijić (FSU Kraljevica), Velibor Lazarević, Milan Nikolić i Dalibor Jelenković (Osnić)

FSU KRALJEVICA: Miladinović, Brkić (R. Žikić), Pavlov, Ćosić, Jelenković (Denić), Dinić (Mladenović), Šafer (Milijić), Gligorijević, M. Žikić (Radanović), Aleksić, Đokić
OSNIĆ: Oštreljanović, Lazerević, Cvetković, Nikolić, Sulejman, Jelenković, Stančić, M. Tošić, N. Tošić, Šćopić, Paunović

FSU Kraljevica 4 : 2 Osnić
Graničar 1 : 1 Trebič
OFK 019 3 : 2 Kosovo
Malinik 3 : 0 Sloga
Omladinac 1 : 1 Rudar Vrška Čuka
Hajduk 5 : 0 Rudar