10.10.2022 Stevan Davidović

Novobečejci ispustili pobedu

U novobečejskog sportskoj hali, ljubitelji rukometa prisustvovali su izuzetno zanimljivoj utakmici, četvrtog kola rukometne lige Vojvodina, između domaćeg Jedinstva i lider prvenstva Potisja Pleteks iz Ade. U svakom elementu igre susret je opravdao epitet derbija prvog dela prvenstva. Izabranici Miljana Stanića bili su na domak pobede, u 58. minutu imala su prednost (24:21), ali je ekipa iz Ade zahvaljujuci raspoloženom Kristianu Beneku uspela u poslednjoj sekundi utakmice da postigne izjednačujući gol i tako ostane neporažena na ovom gostovanju.

Novobečejci su odlično otvorili utakmicu, uvećem delu imali vođstvo, da bi na odmor otišli sa dva gola prednosti (12:10). U nastavku domaći igraju još sigurnije, da bi u 38. minutu imali najveću prednost (16:11), gosti iz Ade u tim momentima nisu imali rešenje da savladaju najboljeg pojedinca ovog susreta, golmana domaćih Gorana Živkova. Sve do 58. minuta Jedinstvo ima lepu prednost (24:21), ali se gosti iz Ade nisu predavali, iskoristili su nekoliko brzopletih napada domaćih, da golom Kristiana Beneka najpre smanje na 24:23 (60. minut) i utakmicu uvedu u neizvesnu završnicu. Imali su domaći dovoljno vremena da sačuvaju minimalnu prednost, ali su sudije Popov i Ristić svirali „korake“ Ivanu Crnjinu i tako dali šansu da Kristian Benek, dve sekunde pre kraja, postigne izjednačujući gol, za konačnih 24:24.

Jedinstvo - Potisje Pleteks 24:24 (12:10)

SRC „Jedinstvo“. Gledalaca 500. Sudije: Popov (Novi Sad), Ristić (Kikinda). Isključenja: Jedinstvo 16, Potisje Pleteks 4 minuta. Sedmerci: Jedinstvo: 3(1), Potisje Pleteks 4(2). Igrač utakmice: Goran Živkov (Jedinstvo).

Jedinstvo: M. Gligić, Jovan Ristić 3(1), Vujackov, Crnjin 5, Dujin, Strahinja Ristić 7, Macura, Krivokapić 2, Labus, Spasojev 6, Antonović 1, Radin, Bajrović, Živkov.

Potisje Pleteks: B. Manojlović, Vještica, Škorić, Hanak, Šokolovački, S. Manojlović 5, Farago, Juhas, Benek 7 (1), Kenjalo 2, Vraneš, Brojčin 4 (1), Vajer, Kasaš 2, Škavić, Kosanović 4

Tekst i foto: Stevan Davidović

Slavija 30 : 31 Hercegovina
Metalac 29 : 25 Nova Pazova 1957
Jedinstvo 24 : 24 Potisje Pleteks
Mladost TSK 37 : 30 Radnički 1958
Lavovi BP 44 : 20 Jabuka