04.10.2022 Stevan Davidović

Tisa prejaka za Subotičane

Stoje:Boškov (lekar), Ž. Kobiljski, Ostojić, Mita Kobiljski (trener), Dražić, Letić, Mesaroš, Boža Raškov (komesar za bezbednost), Nikola Blažin (predsednik), dole: Pelengić, Đukić, Ćurčić, Radosavljev, Hajdu, Ikrašev (Foto: KMF Tisa)

U drugom kolu Futsal ligeVojvodine, KMF Tisa iz Novog Bečeja, opravdala je ulogu favorita u duelu sa ekipom Full Feel iz Subotice. U premijernoj utakmici, pred svojom publikom, Novobečejci su demonstrirali brzu i efikasnu igru, kojoj gosti nisu mogli da pariraju. Istina u 4. minutu Davor Francišković je doveo goste u vođstvo, da bi dva minuta kasnije Lazar Letić izjednačio, čime je otvorio seriju golova. Usledila je brzometna paljba strelaca Tise, kojisu za samo četiri minuta (od 11. do 14), postigla pet golova, po dva Miodrag Pelengić i Čanad Hajdu, a jedan Akoš Mesaroš, da bi se u poslednjem minutu prvog dela utakmice u strelce upisao i Nebojša Đukić.

Posle ubedljivih 7:1 usledilo je „odrađivanje posla“ u nastavku, kada su postignuta samo dva gola, (Đukić u 33 za Tisu i Gavrić u 27 za goste).Ovom pobedom Tisa je zadržala vodeću poziciju, pa će ulogu lidera, u trećem kolu,braniti u Vrbasu, gde će snage odmeriti sa ekipom Leteći Holanđanin, dok ekipa Full Feel u Subotici dočekuje Hajduk iz Kule.

Tisa - Full Feel 8:2 (7:1)

Sportska hala Jedinstvo. Gladalaca 70, Sudije: Blažon (Ruma), Popov (Zrenjanin), Negovanović (Sremska Mitrovica). Strelci: Letić u 6, Mesaroš 11, Pelengić 11. i 13, Hajdu u 13. i 14, Đukić u 20. i 33. za Tisu, a Francišković u 4. i Gavrić u 27. minutu za goste.

Tisa: ĆURČIĆ, IKRAŠEV, PELENGIĆ, ĐUKIĆ, DRAŽIĆ, Radosavljev, Letić, Ž. Kobiljski, Mesaroš, Hajdu, Ostojić.

Full Feel: MITROVIĆ, K. KUJUNDŽIĆ, KOTARAŠ, FRANCIŠKOVIĆ, GAVRIĆ, Sedić, Đurović, M. Stojanović, Plavšić, S. Stojanović, M. Kujundžić.

Piše: Stevan Davidović

Tisa 8 : 2 Full Feel
Indians 2013 4 : 1 Kraljevićevo
Omladinac 4 : 4 Forum