VFL Jug: GFK Sloven – Sloboda 5:2

Zanimljiv fudbal u Borkovaćkoj dolini

Zanimljiva utakmica po teškim uslovima za igru: prohladno vreme, a teren natopljen vodom. Domaćinu su (ne)fudbalski uslovi očigledno više odgovarali. S druge strane, Sloboda je tokom prvog poluvremena, posle svakog vođstva GFK Slovena uspevala da se „vrati u igru“ i do sredine drugog bila je, manje – više, ravnopravan rival. Međutim, završnica utakmice je pripala domaćinu, koji je u svojim redovima imao izuzetno raspoloženog za igru Cvijića.

Posle centaršuta Živkovića u 21. minutu, pred golom Slobode najbolje je bio postavljen Jandrić, koji rutinski šalje loptu u mrežu. Gosti iz Donjeg Tovarnika su poravnali rezultat 7-9 minuta kasnije, preko Lazarevića, koji odbijenu loptu šalje je iza leđa Šegavca. Lepa akcija GFK Slovena viđena je u 34. minutu: Živković upućuje centaršut pred gol Slobode, gde je prihvata Jandrić i šalje je unazad, do Cvijić, koji odlično šutira sa oko 16 metara za novo vođstvo domaćina. Rezultatska prednost GFK Slovena trajala je svega nekoliko minuta, tačnije do 38. minuta, kada je centaršut Vukotića, Đuričić pretvorio u gol.

Završnica utakmice je u potpunosti pripala domaćinu. Najpre je Cvijić u 72. minutu, golom iz slobodnoh udarca „matirao“ Petrovića. Nešto kasnije, posle centaršuta Cvijića, Jandrić postiže još jedan gol. Konačno, „šlag na torti“ je treći gol Cvijića u poslednjim trenucima utakmice: dugo je vukao loptu po desnoj strani, vešto izbegavajući duele sa protivničkom odbranom i kada se priubližio golu, usledio je pšrecvizan šut za konačnih 5:2.

RUMA. Igralište: GFK Sloven. Gledalaca: 250. Sudija: Miloš Negovanović (Sremska Mitrovica). Strelci: Cvijić u 34, 72. i 90. i Jandrić u 21. i 80. minutu (GFK Sloven), Lazarević u 29. i Đuričić u 38. minutu (Sloboda). Žuti kartoni: Batalo (GFK Sloven), Kuburović, Josimov i Pavlović (Sloboda).  Igrač utakmice: Stefan Cvijić.

GFK SLOVEN: Šegavac, Simić, Savinović, Jovanović, Jandrić (od 87. Stupar), Puzić (od 87. Malović), Ilić, Živković (od 70. Vidović), Stojisavljević, Batalo (od 90. Mandić), Cvijić.

SLOBODA: Petrović, Glišić (od 57. Pilipović), Kuburović, Josimov, Terzić, Antić (od 75. Dragojević), Kobiljski (od 81. Jošić), Đuričić (od 81. Đorić), Vukotić, Lazarević, Pavlović (od 57. Milinković).

Slavija 2 : 0 Radnički (Š)
Sloga (E) 3 : 0 Šajkaš 1908
Donji Srem 2015 1 : 3 Železničar
Veternik 1 : 1 Index
Sloga (T) 5 : 1 Mladost (BJ)
Hajduk 2 : 0 Dunav