12.09.2022 Aleksandra Stojković

Krov neosvojiva tvrđava, pao je i Radnički

U 11. kolu Super lige Srbije Voždovac je na svom terenu slavio protiv Radničkog iz Niša rezultatom 1:0 (0:0). Terensku inicijativu tokom čitave utakmice Zmajevi su krunisali pogotkom Miloša Milovića u 71. minutu.

Šef stručnog štaba beogradskog tima, gospodin Nikola Puača, bio je zadovoljan kako pobedom tako i igrom svog tima.

Utakmica verovatno nije bila preterano lepa za oko, međutim, iz trenerskog ugla bila je dosta zahtevna. Borba se vodila uglavnom između dva šesnaesterca bez pravih prilik za gol. Radnički se pokazao kao disciplinovana ekipa, mi smo pokušvali da dođemo do gola, nismo odustajali. Drago mi je da smo postigli gol iz prekida, jer je to segment na kom smo u proteklom periodu dobro radili. Stekao sam utisak da nam je današnja pobeda i nagrada za propušteno u prošlom kolu, jer smo nastavili sa pozitivnom energijom i kvalitetnim radom.

Uvodnih deset minuta utakmice proteklo je u početnom  opipavanju snaga na terenu. Nije bilo prilika, ali je viđena dinamična igra, nekoliko sitnih prekršaja, po korner za obe ekipe. Nazirala se strategija trenera za današnji duel. Gosti su uglavnom vrebali iz kontranapada, dok je domaći tim pokazao orijentisanost ka pas igri i kontroli dešavanja na terenu.

Prvi pokušaj imali su gosti u 15. minutu kada je Krunić sigurnom intervencijom otklonio opasnost. Ubrzo nakon toga uporni Vujanović iznudio je prekršaj na 17 metara od gola Nišlija, ali je golman gostiju krajnim naporom odbranio udarac Purtića.

Ajdinović je u 20. minutu prvi upisan u sudijsku beležnicu pošto mu je sudija Ostraćanin pokazao žuti karton.

U nastavku ni jedni ni drugi nisu odstupali od svog stila igre. Radnički je uglavnom pokušavao centaršutevima sa boka, ali je defanzivna linija Voždovca lako izlazila na kraj sa tim izazovima. Zmajevi su sve vreme imali veći posed lopte, ali tu nadmoćnost nisu materijalizovali kroz pogotke. Malo je falilo da Purtić pred sam kraj prvog dela dovede Voždovac u vođstvo kada se najbolje snašao u šesnaestercu gostiju nakon kornera Ajdinovića, ali nije bilo promene rezultata i odmah nakon toga sudija je poslao igrače na petnaestominutni odmor.

Drugo poluvreme je počelo žustrije i već posle pet minuta igre Ajdinović je šutirao iskosa sa desne strane, ali je lopta završila pored stative. Prva izmena u timu Voždovca izvršena je posle sat vremena igre kada je Marković ušao umesto Ajdinovića. Kapitenski se i danas borio Ivezić tako je posle jednog jačeg duela sa protivničkim igračem i on zaradio žuti karton.

U 69. minutu viđena je dvostruka izmena u taboru domaćih, teren su napustili Purtić i Ajdinović, umesto njih su šansu dobili Jočić i Sentoku.

Ofanziva domaćih igrača krunisana je pogotkom Milovića u 71. minutu utakmice. Sjajno je Mijailović izveo slobodan udarac iskosa sa desne strane i pronašao saigrača iz odbrane koji je nadvisio sve u protivničkom šesnaestercu i preciznim udarcem glavom matirao čuvara mreže Radničkog. Borio se Burmaz sa svojim čuvarima tokom čitave utakmice, te je u 74. minutu prepustio mesto svežem Teodoroviću

Nakon primljenog pogotka gosti su pokušavali na sve načine da dođu do izjednačenja, ali je timska igra i u defanzivi domaćeg tima prevagnula za novu pobedu Zmajeva.

Voždovac 1 : 0 Radnički (N)
Čukarički 2 : 0 Vojvodina
Javor Matis 2 : 2 Radnik
Partizan 6 : 0 Mladost (L)
TSC 3 : 1 Kolubara
Novi Pazar 1 : 2 Crvena zvezda
Napredak 1 : 0 Radnički 1923
Mladost GAT 1 : 0 Spartak ŽK