Bečejci u nastavku "potopili" Pančevce

Radost napadača Bečejaca Nenada Kudrića (9) posle trećeg gola - foto: V. Jankov

Zahvaljujući snalažljivosti i umeću Nenada Kudrića, koji je u tri navrata materijalizovao dobre akcije saigrača i utakmicu završio dvadesetak minuta pre poslednjeg sudijskog zvižduka het – trikom, Bečejci su ubedljivim rezultatom 4:1 savladali Pančevce i, bar, 24 sata proveli na vrhu, gde su minule sezone, gotovo, čitavu jesen bili.

Prvi su pripretili Pančevci i umalo da stignu do vođstva kada je Milinković u 21. minutu, čini se želeo da centrira sa leve strane, ali lopta je završila na gornjoj površini prečke. Pet minuta kasnije Igora Kudrića je u kaznenom prostoru oborio Kaloska, sudija je dosudio najstrožu kaznu, a siguran egzekutor bio je Nenad Kudrić. Ubrzo je isti igrač u 30. i 31. minutu ozbiljno pripretio udarcima glavom, ali prvi put je lopta otišla za malo kraj gola, a drugi put je Jankulov izbio sa gol linije. U 38. minutu u duelu Zeljkovića i napadača gostuju Petra Čučaka, ovaj drugi je bio uspešniji i potom umešniji šutem kraj nemoćnog Milovanova za 1:1. To je dalo dodatnu snagu Pančevcima i u 42. minutu je Mojsilović izvsno prošao po levoj strani i dodao Vučiniću, koji je oboren u kaznenom prostoru i sudija Marko Popov je po drugi put pokazao na belu tačku, ali sa druge strane igrališta. Međutim, šut Ahčina je Milovanov na efektan način zaustavio.

U nastavku je opet Nenad Kudrić pripretio u 54. minutu, ali njegov šut glavom brani sada golman Stevović. Dva minuta kasnije Tomić je teledirigovano uputio udarac iz ugla, a Nenad Kudrić bio najviši pred golom gostiju i glavom smestio loptu iza leđa golmana. Dva minuta kasnije mlađi Igor Kudić u solo prodoru ulazi u kazneni prostor, dodaje bratu Nenadu, ali slab šut brani golman. Tačku na svoju dobru igru Nenad Kudrić je stavio u 59. minutu, kada je idealnu dubinsku loptu Brkića primio na prsa, dao sebi for i istrčalog golmana majstorki lobovao za het-trik. Do kraje je bio još jedan penal, jer je, posle centaršuta Popadića, Mojsilović igrao rukom i Derviši je u 75. minutu sa bele tačke postavio konačnih 4:1.

OFK Bečej 1918 – Dinamo 1945    4:1  (1:1)

Bečej: Gradski stadion kraj Tise. Gedalaca: 100. Sudija: Marko Popov (Zrenjanin) 8. Strelci: N. Kudrić u 26 (11 m), 56. i 59, Derviši (11 m) 75. minutu za OFK Bečej 1918, a Čučak u 38. minutu za Dinamo 1945. Žuti karton: Brkić (OFK Bečej 1918). Igrač utakmice: Nenad Kudrić (OFK Bečej 1918)/

OFK Bečej 1918: Milovanov 8, Džarić 6,5 (od 46. Varga 7), Zeljković 6,5 (od 46. Marković 7), Tatić 7, Preradov 6,5 (od 46. Živanović 6,5), Dabižljević 7, Brkić 7, Tomić 7,5 (od 64. Derviši 7), I. Kudrić 7, B. Kudrić 9 (od 68. Tedić -), Popadić 6,5.

Dinamo 1945: Stepanović 6 (od 46. Stevović 5,5), Kolocka 5,5, Mojsilović 6, Milojević 5,5, Blažić 5,5 (od 46 Janić 5,5), Stanković 6, Ahčin 5 (od 60. D. Marković 6), Vučinić 6,5, Jankulov 6 (od 46. Petrović 5,5), Čučak 6,5 (od 46.Trkulja 5,5), Milinković 6,5.

1. Maj Ruma 0 : 1 Tekstilac
Radnički (Zr) 0 : 0 Naftagas
Bečej 1918 4 : 1 Dinamo 1945
Hajduk 1912 1 : 0 OFK Bačka
Borac (Š) 3 : 0 Jedinstvo
Kabel 0 : 1 Omladinac
Tisa 4 : 2 Stanišić