Nov minimalac Voždovca, ovaj put savladana Kolubara

Poslednja utakmica 7. kola igra se na "krovu", rival Voždovcu je Kolubara iz Lazarevca. Gosti otvaraju taktički mudro i postavljanjem ofsajd zamki zaustavljaju neoprezne napadače "Zmajeva" u tri navrata za prvih petnaestak minuta. Igra je u daljem toku rastrzana, sa puno grešaka i bez ritma. Ekipe nisu stvorile nijednu izrazitu priliku za gol sve do prvog minuta nadoknade kada je Vujanović sa desetak metara iskosa šutirao pod prečku gola gostiju, Stanivuković se izvio koliko je dug i sačuvao mrežu.
Sa bezidejnom igrom se krenulo i u nastavku, pa je trener domaćih Puača izmenama pokušao da probudi svoju ekipu. Međutim, gosti u 62. minutu imaju ne jednu nego dve idealne prilike, prvo Filipović šutira sa 8-9 metara, Krunić brani i kratko odbija loptu na nogu Kadrića, a ovaj sa 5 metara prebacuje prazan gol. Gosti su blizu postizanja pogotka bili i u 70. minutu, Milojević je sjajno uposlio Vukušića koji je našavši se oči u oči sa golmanom Krunićem tukao pravo u njega.
Prva prava akcija domaćih je viđena u 81. minutu, Sentoku je na bočnoj liniji šesnaesterca uposlio Mijailovića, ovaj iz prve na petercu pogađa u čelo Pantovića i to je 1:0 za Voždovac. Ovo je treća pobeda minimalcem kod kuće momaka iz Zaplanjske, posle Novopazaraca i Kragujevčana pali su i Lazarevčani. Sa nova tri boda Voždovac se smestio u gornji deo tabele, a sledeće subote gostuje u Lučanima, dok Kolubara dočekuje Čukarički.

VOŽDOVAC - KOLUBARA 1:0 (0:0)

STADION: FK Voždovac. GLEDALACA: 300. GL.SUDIJA: Srećković Marko. POM.SUDIJE: Harmat Atila i Rijavec Nikola. STRELAC: Pantović 81.min (Voždovac). ŽUTI KARTONI: Đurišić, Purtić, Ivezić i Ajdinović (Voždovac), Petronijević i Kočović (Kolubara).
VOŽDOVAC: Krunić, Damjanović, Vujanović (Trifunović), Mijailović, Đorđević, Purtić (Ajdinović), Pantović, Đurišić (Sentoku), Ivezić, Hajdin, Burmaz (Teodorović).
KOLUBARA: Stanivuković, Janković, Petronijević, Kadrić (Vukušić), Kočović, Đokić (Ilić), Marjanović (Andrić), Milojević, Nikolić (Sadiković), Filipović, Bakić.

Radnik 1 : 3 Radnički (N)
Vojvodina 1 : 1 Mladost (L)
Voždovac 1 : 0 Kolubara
Čukarički 0 : 2 Crvena zvezda
Javor Matis 0 : 1 Radnički 1923
Partizan 0 : 1 Spartak ŽK