Vojvođanska liga - Jug: Indeks – Železničar 1:0

Indeks - Železničar

Po ko zna koji put potvrdilo se „staro fudbalsko pravilo“: ko ne iskoristi šanse, bude kažnjen! Pored jednog gola, viđeno je v iše neiskorišćenih priulika na obe strane. Teško je odgovoriti na pitanje: „šta bi bilo da je bilo?“. Ono što je sigurno, domaćinu su pripali bodovi i po tome će se ova utakmica pamtiti.

U prvih dvadesetak minuta vrlo dobra igra zonaša iz Inđije. Bubalo propušta priliker za „nešto više“ u 10. i 13. minutu. Par minuta ksnije Milojević je sam sebi stvoprio priliku za šut, ali se golman Subašić nije dao iznenaditi. U 40. minuti Lukač upućuje loptu ka golu Indeksa , Veselinović je bio idealno podstavljen, ali, pre nego što je lopta došla do njega, neko od domaćih odbrambenih igrača je izbija u korner. Poslednji minuti prvog poluvremena i još jedna kolosalna prilika: na žalost špo domaćina, Veselinovi ne stiže da prihvati loptu.

Marinković u 48. minuti beži Niniću, izbija sam ispred Blagojevića, ali ne uspeva da ga „matira“. Nešto kasnije, Veselinović šutem sa oko 20 metara pokušava da iznenadi Subašića, ali bezuspešno. Nije delovala odbrana Železničara baš najbolje u drugom poluvremenu. Pogotovo ne u 73, minutu, za šta je i bila „kažnjena“ od strane Topića i to je bilo 1:0. U poslednjem trenucima utakmice , domaćin, odn. Marinkmović propuštaju priliku da dupliraju prednost.

NOVI SAD. Stadion: „Slana bara“. Gledalaca: 300. Sudija: Nemanja Kampić (Novi Sad). Strelac: Topić u 73 minutu. Žuti kartoni: B. Gajić, Ilić, Topić i Vuković (Indeks), Trbović (Železničar). Crveni karton: Ljubinković (Železničar).  Igrač utakmice: Uroš Topić (Indeks).

INDEKS: Subašić, Bašić (od 70. Vukapinović), Kačavenda (od 20. Jovanov), Babić, B. Gajić, (od 70. Borovnica), Stojanović (od 82. Kaplanski), Ivelja, Marinković, Ilić, Topić, Vuković.

ŽELEZNIČAR: Blagojević, Sudžum, Lukač (od 74 Kaurin), Trbović (od 82. Ljubinković), Bubalo, (od 67. Vučković), Branković, Veselinović, Radišić, Milojević, Umičević (od 46. Ninić), Osman.

Hajduk 3 : 1 Slavija
Radnički (NP) 0 : 1 Sloga (T)
GFK Sloven 0 : 1 Veternik
Sloboda 2 : 0 Donji Srem 2015
Jedinstvo 6 : 0 Sloga (E)
Dunav 2 : 1 Radnički (Š)