SLZ: Polet (LJ) - Sloboda (Č) 1:0

U čačanskom derbiju,srpske lige Zapad,Polet je savladao Slobodu rezultatom 1-0.Jedini pogodak postignut je sa bele tačke u finišu prvog dela.Solidan broj ljubitelja fudbala,mogao je da vidi čvrst duel,bez mnogo izrazitih prilika.Oba tima meč su počela oprezno,prevashodno usmeravajući pažnju na defanzivne zadatke.Takva igra,prvu šansu donela je domaćima u 18.minutu.Korner je dobro izveo Nešović a neometan na drugoj stativi našao se Jokanović,koji pokušava volej udarcem ali biva neprecizan.Petnaest minuta kasnije,prva izglednija situacija za Slobodu.Na 20 metara od gola,fauliran je iskusni Antić.Slobodan udarac,odlično je izveo Stefan Kovačević,no Rumenić je bio dobro postavljen,pa je opasnost otklonjena.U 38.minutu „Grebići“ su poveli.Najpre je defanzivac gostiju Vićović pogrešio na sredini terena,što je uslovilo kontranapad Poleta,preko Jokanovića,koji u kaznenom prostoru biva zaustavljen,upravo od strane Vićovića i sudija Pavlović iz Užica pokazuje na „kreč“.Siguran realizator bio je Nešović,mada je Vujović pročitao njegovu nameru i zakačio loptu,no ona je ipak odsela u donjem levom uglu.Do kraja prvog perioda beležimo po jednu priliku na obe strane.Polet je imao šansu da udvostruči prednost preko Kuveljića a Sloboda je,nakon te situacije,mogla do izjednačenja preko Antića.Međutim i jedan i drugi su šutirali preko gola iz izglednih pozicija,unutar kaznenog prostora.U nastavku prvi su pripretili igrači iz Ljubića.Vasilić je oprobao šut sa 25 metara a Vujović,krajnjim naporom,loptu izbacio u korner.Poslednjih pola časa igre,Sloboda pojačava napade ali se domaći umešno brane.Nešto ofanzivnija igra,donela je gostima poluprilike preko Lukovića u 62.odnosno Saše Kovačevića u 77.minutu.Oba udarca upućena su van okvira gola.Mogao je Stefan Kovačević da pogodi mrežu Rumenića u 89.minutu,kada je probao volej udarcem,7-8 metara iskosa sa leve strane ali i ovoga puta nedostajalo je koncentracije pri upućivanju udarca.U sudijskoj nadoknadi „zicer“ za Polet.Vasilić je izbegao ofsajd zamku i uputio se sam ka Vujoviću.Situaciju 1 na 1 pokušao je da reši lob udarcem,ali šut nije imao dovoljnu jačinu,pa je Vujović uspeo da interveniše i sačuva mrežu.Novim trijumfom Polet se učvrstio u sredini tabele sa 17 bodova,dok Sloboda ostaje u donjem delu sa svega 11 osvojenih bodova,nakon 12 prvenstvenih susreta.

Bane 0 : 0 Sloboda (Č)
Radnički Stobeks 5 : 1 Pobeda
Rudar 3 : 2 Železničar
Polet (LJ) 6 : 1 Seljak
Vujić Valjevo 0 : 3 Mačva
Šumadija (A) 1 : 0 Partizan (BB)
Jasenica 1911 1 : 3 Mladi radnik
Krušik 1 : 3 Sloga (PM)