Kraljevčanima dubok Dunav

Poraz koji je sve iznenadio - Nikola Kostić košarkaš Sloge u skoku

Posle tri vezane pobede sa kojima je uhvatila uslov za plasman koji vodi u ABA 2 ligu, kraljevačka Sloga je ugostila ekipu Dunava. Silovit početak „belih“, posle 90 sekundi igre bilo je 7-0 za domaće i to je bio signal strategu Dunava Milivoju Laziću da zatraži prvi predah. U igri Kraljevčana nije bilo kapiten Stefana Matovića koji je u trenerci samo statirao na klupi. Sloga je trojkom Baraća došla i do prve dvocifrene prednosti 10-0,a Dunav je preko Tanaskovića postigao prve poene posle dva i po minuta igre. U Slogi nije bilo slabog mesta, domaći su postigli pet trojki u prvih deset minuta, računajući i Petrovićevu za sam kraj četvrtine. Kod gostiju, koji su prve četvrtinu završili sa samo dva faula, sve poene postigli su Tanasković i Grković. Na kraju ove deonoice 27-9 za Slogu. Nastavili su domaći u istom ritmu, rekordna poseta na jednoj domaćoj košarkaškoj utakmici uticala je da puleni Marka Dimtrijevića sa dodatnim motivom igraju sa Dunavom. Bilo je atraktivnih poteza koji su doneli Slogi vođstvo 31-14 što govori o odnosu snaga na terenu dva tima. Gosti su uzvratili serijom 7-1, a kada je Sloga počela da gubi lopte u serijama i promašuje koš gostiju, ekipa Dunava se polako vratila u ritam. Trojke Malidžana i Jovanovića donele su priključak ekipi iz Starih Banovaca, minut pre odlaska na veliki odmor Sloga je imala samo šest poena prednosti 37-31. Na kraju na veliki odmor se otišlo sa vođstvom domaćih 39-33, što je skoro nikakva prednost u odnosu na igru koju smo u većem delu gledali na parketu.

Kako je Sloga igrala u trećoj deonici nije ni zaslužila bolji rezultat. Veliki broj izgubljenih lopti, promašenih slobodnih bacanja, očajan skok, pogotovo pod svojim košem i Dunav je već sredinom ove četvrtine preko Jovanovića i Cvitkovića režirao i prvo vođstvo na utakmici,a do kraja ovog perioda puleni Milovoja Lazića su i zadržali tu prednost 58-61. U poslednjih deset minuta gledali smo veliku brobu na parketu sportskog hrama na desnoj obali Ibra. Dunav je zahvaljujući poenima Jovanovića i kapitena Miljkovića konstantno bio u vođstvu. Na drugoj strani Barać i Simeunović su pokušavali da vrate prednost, uz podršku sa tribina, ali Banovčani su odolevali. Na tri minuta pre kraja Dunav je posle trojke Grkovića vodio 80-78. Tanasković je kasnije doneo i tri poena prednosti gostima, ali su Barać i Karapandžić uspeli da donesu izjednačenje 82-82, minut pre kraja utakmice. U trenucima kada je Sloga mogla do vođstva, Barać je predao lopte u ruke Popoviću, a na drugoj strani Malidžan 20 sekundi pre kraja pogodio za dva i Dunav je ponovo imao tri poena 85-82. Na kraju je Popović pogotkom sa linije penala stavio tačku na utakmicu i vrednu pobedu svog tima. Dunav je slavio iako je u jednom trenutku gubio 17 razlike,a Sloga je doživela peti domaći poraz ove sezone.

SLOGA - DUNAV 85-88 (27-9, 12-24, 19-28, 27-27)

Nova sportska dvorana u Kraljevu Gledalaca: 2000 Sudije: Prpa, Pešić, Živković

SLOGA: Kostić 13 (7 sk, 5 as), Petrović 5, Savić, Matović, Barać 23 (11 sk), Kovačević, Pajović 8 (8 sk), Beloica 2, Vujović, Simeunović 15, Karapandžić 12 (6 as), Stamenić 7.

DUNAV: Dobrašinović, Popović 6, Cvitković 8, Malidžan 10 (6 sk, 6 as), Milenković, Jovanović, Miljković 18, Grković 16 (5 sk), Vukčević, Tanasković 17 (9 sk).

Kolubara LA 2003 81 : 76 Dynamic VIP PAY
Vojvodina 90 : 93 Tamiš
OKK Beograd 90 : 72 Vršac
SPD Radnički 86 : 84 Sloboda