Stamenić stavio tačku na pobedu

Junak Slogine pobede protriv Vršca - Jovan Stamenić u akciji pod košem rivala

Početak utakmice između Sloge i Vršca je obećavao. U prva tri napada sevnule su trojke, dve domaćih i jedna Banaćana. Sloga je odmah posle toga zaigrala jaču odbranu i ubrzo došla do osam poena prednosti koju je održavala u najvećem delu prve četvrtine. Domaći su propustili sijaset prilika da steknu i dvocifrenu prednost, pogodili su četiri trojke i nakon prvih deset minuta Sloga vodila 24-15. Činjenica da gosti u prva tri minuta druge četvrtine nisu postigli poene, zbog izuzetne odbrane „belih“, donela je Slogi kapitalnu prednost 32-15. Kraljevčani su ove sezone pokazali da kada steknu vođstvo, teško ga gube. U ovom meču su održavali dvocifrenu prednost, iako su sredinom druge čevrtine ostali bez kapitena Matovića zbog povrede. Prvi igrač „belih“ se posle ukazane pomoći vratio u igru, uz aplauze navijača,a Sloga je na veliki odmor ponela kapital od 11 poena prednosti, 40-29.

Sve dobro što su uradili u prvom poluvremenu, domaći su prosuli u prva tri minuta treće četvrtine. Vršac je napravio seriju 8-0 i došao na samo tri poena zaostatka. U Slogi su olako gubili lopte, bez prave organizacije napada,a to su gosti znali da iskoriste. Posle tajm auta Marka Dimitrijevića, Sloga je uzvratila serijom 9-1 i ponovo došla do dvocifrene prednosti 49-38. U ovom delu igre posebno se istakao kapiten „belih“ Stefan Matović. Ipak, Vršac je uspeo da prednost prepolovi do kraja ove četvrtine u kojoj su gosti najavili potpuni povratak u meč. I početkom poslednje četvrtine Vršac je stigao na poen zaostatka, posle poena Jurčeka na semaforu je stajalo 58-57. Uspela je Sloga, opet dobrom odbranom da sačuva vođstvo koje je imala od prvog sekunda utakmice,a Luka Petrović je trojkom doneo „belima“ 65-57 na manje od pet minuta do kraja meča. Imala je Sloga i deset poena prednosti, ali su gosti odbili da se predaju. Vojin Ilić je bio nerešiva enigma za košarkaše Sloge, vratio je Vršac na pet poena zaostatka i čekalo nas vrlo zanimljivih dva i po minuta igre. Žiga Jurček je sa četiri vezana poena ponovo vratio Vršac na poen zaostatka, Matović je potom promašio oba penala, ali je Sloga osvojila loptu i Luka Petgrović je sa dva poena doneo domaćinu 72-69. Vasiljević je sa linije penala ponovo smanjio na minus jedan, a Stamenić pogodio oba bacanja za 74-71. Onda su Vrščani promašili tri penala za redom, ali osvojili svaki put loptu, da bi Vasiljević pogodio jedno. Stamenić je konačno uhvatio loptu i izborio dva slobodna bacanja. Pogodio je bek Sloge oba puta, doneo „belima“ vođstvo 76-73, tačno devet sekundi pre kraja. Toma Vasiljevićje na drugoj strani bio polovično uspešan,a tačku na pobedu Sloge stavio je Jivan Stamenić pogodivši jedno slobodno bacanje za konačnih 77-74.

SLOGA – VRŠAC 77 – 74 (24-15, 16-14, 14-19, 23-26)

Nova sportska dvorana u Kraljevu Gledalaca: 1000 Sudije: Ninković, Matić, Ilić

SLOGA: Kostić 11, Petrović 15, Matović 15 (7 sk), Barać 8 (7 sk), Todosijević, Kovačević, Pajović 8, Beloica 2, Vujović, Simeunović 5, Karapandžić 2, Stamenić 9 (9 sk)

VRŠAC: Radovanović, L. Jovanović, S. Jovanović 8, Agoč 4 (9 sk), Ilić 20, Jurček 19 (6 sk), Vasiljević 15 (12 sk), Dimić 2, Jeković 1, Tejić 4, Majstorović 1, Juzbašić

Kolubara LA 2003 66 : 65 Vojvodina
OKK Beograd 90 : 76 Dynamic VIP PAY
SPD Radnički 73 : 77 Tamiš
Sloga 77 : 74 Vršac