Trener Dragan Perišić na klupi prvoligaša "dizelke"

Predsednik Zoran Naunković i novi trener Dragan Perišić

U prva dva prolećna kola fudbaleri prvoligaša Železničara doživeli su poraze kod kuće od IMT i na gostovanju Mladosti GAT i posle meča u Novom Sadu sporazumno je raskinuta saradnja sa trenerom Draganom Aničićem. Iskusni stručnjak Aničić proteklih godinu dana je sa uspehom predvodio Pančevce sa kojima je izborio opstanak prošle sezone i ove sezone se nalazi na četvrtom mestu tabele sa dobrim izgledima da ostvari plasman u Super ligu. Posle neuspeha u prva dva kola došlo je do obostranog dogovora trenera Dragana Aničića sa predsednikom Zoranom Naunkovića da je potrebno da neko dođe na klupi „dizelke“ i napravi šok terapiju i nastavi sa radom kako bi se klub vratio na pobednički kolosek.

- Na Upravnom odboru kluba sa trenerom Aničićem smo sporazumno raskinuli saradnju i moram da istaknem da smo imali odličnu saradnju i da je postojala želja da sa njim naš klub dođe do Super lige. Trenutno je ispalo sada ovako i treneru Aničiću želim sve najbolje u nastavku karijere i moram da istaknem da je ostavio dubok trag u našem klubu. – rekao je Naunković.

Rukovodstvo kluba „dizelke“ odmah je reagovalo i pronašla zamenu za trenera Dragana Aničića i predstavila novog šefa stručnog štaba Dragana Perišića.

- Nismo imali previše vremena, jer već za dva dana je nova utakmica i odlučili smo da novi trener bude Perišić koji je bio kandidat kada smo postali članovi Prve lige. Trener Perišić je bio pravo rešenje u ovom trenutku koji dobro poznaje igrački kadar i nadam se da ćemo zajedničkim snagama nastaviti sa dobrim rezultatima i ostvariti cilj koji je pred nama.- rekao je Naunković.

Novi trener Dragan Perišić (43 god.) kao igrač nastupao je za Železnik, Balkan, Dorćol, Zemun, a u inostranstvu za Jablonec, Pandurima, Metalurgu i Birkikari. Po završetku igračke karijere kao trener predvodio je Brodarac, Jedinstvo (SP), Sinđelić (Beograd), i prvoligaše Radnički (Pirot) i Radnički (Sremska Mitrovica).

- Imali smo ranije zajedničke razgovore da dođem u Železničar i sada sam prihvatio ponudu predsednika Naunkovića. Dobro poznajem ekipu i igrače sa kojima ćemo obaviti zajedničke razgovore kako da što pre izađemo iz ove situacije. Želim da istaknem da je najvažnija sledeća utakmica i tako ćemo raditi i trenirati kako bi ostvarili cilj koji klub ima ove sezone.- rekao je Perišić.

Pred prvi trening fudbalera „dizelke“ sa novim trenerom Dragan Perišić je predstavio i svoje saradnike koji će biti u stručnom štabu trenere Marka Bajića i Željka Ljubenovića, a trener golmana je ostao Milo Đurović. 


Trener
UEFA Pro Licence
Broj godina: 46

OFK Vršac 0 : 0 Jedinstvo (Ub)
Kabel 0 : 4 Borac 1926
Mačva 1 : 1 Zemun
Tekstilac 1 : 2 Voždovac
RFK Grafičar 0 : 0 Smederevo 1924
Ušće Novi Beograd 0 : 0 SU Dinamo Jug
Trayal 2 : 0 FAP
GFK Dubočica 0 : 1 Loznica
Tabela
Poz Tim Utak Pob Ner Por Bod
1 Zemun 22 13 8 1 47
2 Voždovac 22 13 5 4 44
3 Mačva 22 12 6 4 42
4 SU Dinamo Jug 22 8 10 4 34
5 Loznica 22 9 6 7 33
6 Smederevo 1924 22 9 5 8 32
7 Jedinstvo (Ub) 22 7 10 5 31
8 RFK Grafičar 22 7 7 8 28
9 OFK Vršac 22 5 12 5 27
10 Trayal 22 7 5 10 26
11 Tekstilac 22 7 5 10 26
12 Kabel 22 5 9 8 24
13 FAP 22 6 4 12 22
14 GFK Dubočica 22 4 8 10 20
15 Borac 1926 22 4 7 11 19
16 Ušće Novi Beograd 22 4 5 13 17
XS SM MD LG XL XXL