Šumadija hita brzom prugom ka višem rangu

Detalj sa utakmice - foto:H.D.Vujanović

Derbi jesenje polusezone Prve ˝B˝ lige Srbije, između dva vodeća kluba, posle velike borbe i pet odigranih setova, zasluženo je pripao odbojkašima iz Aranđelovca. Gosti su se bolje snašli u dvorani SD Radnički na Crvenom krstu pred 50-ak gledalaca i rezultatsku klackalicu na kraju pretegli na svoju stranu.
Prvi set gosti su počeli stegnuto što domaći igrači koriste i rešavaju u svoju korist. Igrači Šumadije se u nastavku konsoliduju i dobijaju naredna dva seta, od kojih je naročito ubedljiv bio izjednačujući. Kada su svoju nadmoć trebali da materijalizuju, gosti u četvrtom setu prave sijaset grešaka i vraćaju Beograđane u život, izgubivši ga ubedljivo. Tako se otišlo u odlučujući peti set, gde momci iz grada pod Bukuljom apsolutno dominiraju, predvođeni alfom i omegom tima Stefanom Anteljom i rešavaju ga u svoju korist rezultatom 15:5, a samim tim i dolaze do veoma značajne pobede.
Bolji od ostalih u pobedničkom timu bili su kapiten-trener Antelj i primač Milan Radivojević, dok se u ekipi Železničara istakao trio Radić, Popović i Šljivančanin. Trijumfom protiv direktnog konkurenta ekipi Šumadije su pripale jesenje lovorike sa deset pobeda i samo jednim porazom uz osvojenih 26 bodova, a slede Vojvodina 2 i Železničar sa po 24 i Topličanin na 4. mestu sa 22 boda. Prvenstvo se nastavlja 28. januara i treba očekivati veliku borbu između ova četiri tima za tri mesta koja vode u viši rang takmičenja, Prvu ligu Srbije.

ŽELEZNIČAR - ŠUMADIJA 2:3 (25:20, 19:25, 23:25, 25:17, 5:15)

SALA: SD Radnički. GLEDALACA: 50. SUDIJE: Stojanović Nikola i Vasiljević Stefan.
ŽELEZNIČAR: Jezdimirović 3, Šlivančanin 16, Popović 17, Radić 29, Vasiljević 7, Cvetković 8, Pantić 2, Vasiljev, Vukosavljević, Trifunović (libero), Kozić, Miladinović.
ŠUMADIJA: Antelj 22, Mi.Radivojević 21, Kovač 8, A.Lazarević 12, N.Lazarević 10, Ma.Radivojević 1, Antić (libero), Biorac, Starčević, Arsenijević (libero), Radovanović, Matić, Savić, Pavlović.