Bečejci nisu uspeli da pariraju zahuktalim Beograđanima

Svesni su Bečejci da bez spremnog dizača ne mogu da pruže željenu igru - foto: V. Jankov

Beograđani su na svom prvom gostovanju kraj Tise uknjižili treću uzastopnu pobedu u novoj sezoni, a Bečejci svoj drugi poraz. Prema viđenom tokom nešto više od sata igre, domaćin nije mogao ozbiljnije da parira gostima, jer kuburi na ključnoj poziciji dizača. Denis Mehić se priključio ekipi, ali poslednjih mesec i po dana nije trenirao zbog bolesti, a prvoligaška odbojka se ne igra bez treninga. Drugi dizač Ivan Vukanić je premlad i bez iskustva za tako važnu poziciju, pa su saigrači ostali nerazigrani. To su Beograđani znalački iskoristili i, bez obzira što su treći set dobili na razliku, relativnolako stigli do pobedonsnog het-trika.

U prvom setu su Bečejci imali prednost (13:9), a onda su gosti nanizali seriju od osam poena (13:17), posle čega im je bio olakšan put do konačnih 25:19. U drugom setu su Bečejci poveli sa 3:2, a onda su Beograđani osvojili devet uzastopnih poena (3:11) i održavali prednost do ponovo identičnih 19:25. U trećem setu je bila rezultatska klackalica do 11:11, potom su se gosti rezultatski odlepili (19:13), domaćin smogao snage da izjednači 22:22, spasi prvu mečlotu (24:24), ali su nova dva poena pripala Beograđanima i to je bio kraj.

Bečej - Železničar  0:3  (19:25, 19:25, 24:26)

Bečej: Sportska dvorana OSC „Đorđe Predin Badža“. Gledalaca: 100. Sudije: Bojan Tripković i Luka Todorović (obojica iz Beograda).

Bečej: M. Rakić, Mehić, I. Vukanić, Gajičić, Piljojčić, Đ. Rakić, Mirković, Bašić, Milovac, V. Vukanić, Koković.
Železničar: Kovačić, F. Vasiljević, Kozić, Jezdimirović, Pantić, Popović, Mandić, Trifunović, Šljivančanin, Radić, M. Vasiljević, Vukosavljević, Cvetković.