15.11.2021 Ana Jovanović

ARKUS liga: Vojvodina slavila u Šapcu, Dubočica bolja od Proletera

Detalj sa utakmice Dubočica 54 - Proleter (foto: ARKUS liga)

Nedeljno veče donelo nam je uzbudljiv derbi devetog kola ARKUS lige za rukometaše.

U okviru A grupe, rukometaši Vojvodine su u Šapcu nadigrali velikog rivala, ekipu Metaloplastike. Novosađani su slavili rezultatom 22:20, nakon što je na poluvremenu bilo nerešeno - 11:11. Aktuelni prvak države je meč prelomio u svoju korist u periodu od 34. do 51. minuta kada je domaćinu dozvolio samo jedan pogodak, a postigao osam (13:19). Za igrača utakmice proglašen je Branko Tomić, koji je sa pet pogodaka bio najefikasniji u pobedničkom sastavu. Isti broj golova postigao je Vojislav Brajović u dresu Metaloplastike.

U okviru B grupe, Dubočica 54 je u istoimenom sportskom centru bila bolja od Proletera sa 35:30 (17:13). Leskovčani su novim trijumfom učvrstili drugu poziciju na tabeli, a MVP priznanje otišlo je u ruke Aleksandra Pavlovića, koji je meč završio sa četiri pogotka na svom kontu. Devet puta je mrežu Zrenjaninaca zatresao Đorđe Spasić, dok je gol manje postigao Nikola Grubić. Momir Rnić bio je najefikasniji igrač ovog susreta sa12 pogodaka.

TABELA (A GRUPA): Vojvodina 14, Dinamo 12, Metaloplastika 10, Radnički 8, Crvena zvezda Grundfos 6, Jugović 2, Obilić 2.

TABELA (B GRUPA): Partizan 17, Dubočica 54  16, Šamot 65  12, Rudar 11, Proleter 9, Mokra Gora 4, Spartak 3, Železničar 1949  0.

Jugović 34 : 31 Radnički
Metaloplastika 33 : 30 Obilić
Vojvodina 33 : 24 Crvena zvezda