Zvezda jedva pobedila Lučance

Posle remija sa Italijanima minule srede, u Ligi šampiona za mlade, Zvezdine omladince očekuju obaveze u domaćem prvenstvu, a u goste im je stigla po njih uvek neugodna Lučanska Mladost. Podsećanja radi, u poslednjem kolu prošlogodišnjeg prvenstva koja je odigrana u Beogradu, Mladost je pobedila rezultatom 3:1 i tako malo pomutila šampionsko slavlje Beograđana.

Utakmica je bez dešavanja sve do 27. minuta, kada Zvezda dolazi u vođstvo. Ognjenović je izveo slobodnjak sa oko 22 metra, lopta je zakačila nekog u živom zidu i završila iza leđa nemoćnog Matijaševića. Uzvratili su gosti veoma brzo, Jojić je na dodavanje Veličkovića u 33. minutu izašao sam pred Borjana i bio neumoljiv.

Omladinci Zvezde u drugo poluvreme ulaze mnogo odlučnije. Nakon centaršuta Nikolaševića u 48. minutu, strelac gola za domaće Ognjenović je sa desetak metara uputio udarac kraj desne stative. Bolje sreće nisu domaći ni u 61. minutu, Nikolašević je posle solo akcije uputio udarac sa 10 metara iskosa, istakao se odbranom golman gostiju. Još jednom je Matijašević izašao kao pobednik, ovaj put u 70. minutu posle šuta Brankovića.

Svi pokušaji domaćih igrača da ubeleže pobedu ostali bi bezuspešni, da jedan igrač odbrane Mladosti u 85. minutu nije odigrao loptu rukom u svom šesnaestercu. Nikolašević je uspešno realizovao jedanaesterac za mukotrpno osvojena tri boda Zvezde.

Naredno 14. kolo je na programu tek za dve sedmice zbog obaveza omladinske reprezentacije, a tada se na ovom istom terenu iz juga "Marakane" igra meč između Grafičara i Crvene Zvezde, dok u Lučane stiže trećeplasirani Čukarički.

CRVENA ZVEZDA - MLADOST 2:1 (1:1)

STADION: Rajko Mitić - jug veštačka trava. GLEDALACA: 200. GL.SUDIJA: Stefanović Milan. POM.SUDIJE: Miškeljin Miloš i Tubić Njegoš. STRELCI: Ognjenović 27. i Nikolašević 86.min (k.u.) (C.Zvezda), Jojić 33.min (Mladost). ŽUTI KARTONI: Stojanović, Nikolašević i Lečić (C.Zvezda), Pribaković i Divac (Mladost).

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Mimović, Marić (Goldin), Pantić, Melentijević, Lečić, Ognjenović (Bošković), Stojanović, Rakić (Janković), Branković (Pirgić), Nikolašević (Đurić).

MLADOST: Matijašević, Radovanović, Đerković, Mitrović (Divac), Jojić, Pelivanović (Pribaković), Maksimović, Perović, Obućina, Stojanović (Stanisavljević), Veličković.

RFK Grafičar 3 : 2 Voždovac
Crvena zvezda 2 : 1 Mladost (L)
Čukarički 3 : 1 Mačva
IMT 1 : 1 Spartak ŽK
Zemun 2 : 3 Vojvodina
Rad 0 : 2 Partizan