TSC
Mačva
Rad
Mladi "Zmajevi" poklekli iza juga Marakane

Posle prošlonedeljnog debakla u Lučanima, omladinci Grafičara na svom bunjištu dočekuju ništa bolji Voždovac, koji je u minulom kolu doživeo poraz kod kuće od "Romantičara". Ovog popodneva utakmicu su bolje otvorili domaći, a prvu zrelu šansu su napravili u 12. minutu. Knežević je sa centra uposlio vihornog Gluščevića, koji beži odbrani gostiju i našavši se sam pred golmanom Voždovca pokušava lob udarcem da ga savlada, ali lopta završava na gornjoj gredi. Isti igrač je neprecizan i u 19. minutu, kada udarcem glave sa 10 metara, loptu šalje tik kraj stative.

Bojović i Gluščević potom u par navrata žele individualnim akcijama da probiju odbrambeni blok gostiju, ali im to ne uspeva sve do 32. minuta. Naime, Bojović je prodro po levoj strani i zavrnuo loptu na 8 metara, Gluščević šutira iz prve pravo u dobro postavljenog Nikolića, koji loptu kratko odbija pravo na nogu Brajića, a ovaj je unosi u gol za vođstvo Grafičara. Nedugo zatim Knežević je sa 14-15 metara uputio rezantan udarac u donji desni ugao gola gostiju, odakle je loptu sjajnom paradom izvadio Nikolić.

Samo što se krenulo u nastavku kolosalnu priliku da uveća vođstvo propušta Knežević, neometan je šutirao sa desetak metara nebu pod oblake. Kazna je usledila u 49. minutu, Lazarević je iz prve prilike za goste na utakmici izjednačio rezultat.

Do totalnog preokreta Voždovac stiže u 53. minutu. Živković je bio asistent, a Starčević realizator za 1:2. Nije prošlo ni 60 sekundi, a Grbović u svom šesnaestercu ruši Bojovića, domaći imaju odmah priliku da izjednače. Lopti je nonšalantno prišao Golijanin i slabo šutirao, tako da odlični Nikolić nije imao problema da odbrani.

Mladići iz Grafičara potom sve karte bacaju na napad, a do izjednačenja stižu u 71. minutu pogotkom Bojovića iz neposredne blizine. Gosti od 77. minuta nastupaju sa 10 igrača, jer je zbog druge javne opomene isključen Beronja. Igrača više u polju domaći umalo da iskoriste u 86. minutu, kada je na centaršut Petrovića loše odreagovao Tošković i sa svega par metara prebacio čitav gol. Grafičar do pobede ipak stiže u prvom minutu nadoknade, a strelac je bio najbolji igrač današnje utakmice Bojović.

Sledeće 14. kolo na programu je 20.11. kada Grafičar igra protiv Crvene Zvezde, dok Voždovac na "Krovu" dočekuje Brodarac.

RFK GRAFIČAR - VOŽDOVAC 3:2 (1:0)

STADION: Rajko Mitić - jug veštačka trava. GLEDALACA: 200. GL.SUDIJA: Stojanović Andrija. POM.SUDIJE: Krstić Ivan i Radoičić Nenad. STRELCI: Brajić 32. i Bojović 71. i 90+1.min (Grafičar), Lazarević 49. i Starčević 53.min (Voždovac). ŽUTI KARTONI: Golijanin, Bojović i Ćurčić (Grafičar), Beronja, Grbović i Stoisavljević (Voždovac). CRVENI KARTON: Beronja 77.min (drugi žuti) (Voždovac).

RFK GRAFIČAR: Guteša, Tang, Petrović, Ramović, Ćurčić, Žaknić, Gluščević (Pešić), Brajić (Tošković), Golijanin, Knežević, Bojović.

VOŽDOVAC: Nikolić, Beronja, Živković, Jevtić, Zečević, Perduv, Starčević (Bibić), Grbović, Čakohov (Puzović), Lazarević (Avramović), Stoisavljević.